29. novembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Ignats
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Grieķija apņēmusies veikt reformas, izslēdzot taupības pasākumus
Grieķija apņēmusies veikt reformas, izslēdzot taupības pasākumus
Autors: BNA / 26. maijs 2015, 11:11
Grieķija apņēmusies veikt reformas, izslēdzot vairākus taupības pasākumus, otrdien paziņojis Grieķijas finanšu ministrs Jānis Varoufakis.


“Grieķija ir apņēmusies liberalizēt savu ekonomiku, reformējot pensiju sistēmu un darbojoties sapratīgi ar budžeta pārpalikumu”, savā paziņojumā norādījis Varoufakis.

Valsts gan nespēj apmierināt kreditoru pieprasījumus pieņemt papildu taupības pasākumus šajā gadā un turpmāk, jo tas varētu kavēt veikt nepieciešamās reformas.

Izslēgta no obligācijas tirgus un nesaņēmusi aizdevumu, Grieķija aizvien ir optimistiska sakarā ar parādu saistībām, taču, lai tās īstenotu, valstij steidzami nepieciešams lielāks atbalsts.

Nākamā mēneša sākumā Grieķijai Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) jāatmaksā aizdevums 1,6 miljardi eiro apmērā.

Neraugoties uz pieaugošajām bažām par aizdevumu atmaksu, Grieķija ir sagatavojusi vairākas reformas, tai skaitā izmaiņas pensiju sistēmā, preču un pakalpojumu tirgū, nodokļu sistēmā un ar sapratīgiem, tai pašā laikā ambicioziem privatizācijas plāniem.

Jau vēstīts, ka līdz jūnijam Grieķijai jāatmaksā parāds Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) 1,6 miljardu eiro apmērā. Grieķijas finansiālās problēmas un nespēja vienoties ar aizdevējiem gan radījušas bažas par valsts iespējamo defoltu.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Grieķija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats