01. augusts,
Vārda dienas: Albīna, Albīns
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība
Uzņēmējdarbība
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šā gada jūnijā Latvijas mazumtirdzniecībā reģistrēts apgrozījuma apjomu pieaugums salīdzināmajās cenās par 5,9% pret pērnā gada jūniju, par ko liecina šodien publicētie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījuma pieaugumu jūnijā pozitīvi ietekmēja tirdzniecības ierobežojumu mīkstināšana no 2. jūnija, ļaujot tirdzniecības centros atsākt darbību visiem veikaliem, joprojām ievērojot Ministru kabineta noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Luminor banka piešķīrusi vienu miljonu eiro finansējumu bioloģiskajai šķirnes gaļas liellopu audzēšanas saimniecībai SIA Rukši liellopu barības novietņu būvniecībai un ceha pārbūvei. Plānots, ka jaunais gaļas pārstrādes cehs  varēs realizēt visus savā saimniecībā izaudzētos jaunlopus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Administratīvā rajona tiesa ar 2021.gada 18.jūnija spriedumu noraidījusi SIA Memory Water pieteikumu par PTAC 07.12.2020. lēmuma Nr.22-pk atcelšanu un pienākuma uzlikšanu PTAC atlīdzināt SIA Memory Water mantisko kaitējumu 250 000 EUR apmērā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Vēja enerģijas asociācijai (VEA) pēdējā pus gada laikā pievienojušies četri jauni un nozīmīgi biedri - atjaunojamās enerģijas projektu attīstītājs Sunly, pasaulē lielākais atkrastes vēja enerģijas projektu attīstītājs Ørsted, saules un vēja parku attīstītājs European Energy un vietējais uzņēmums, kas piedāvā risinājumus lielā augstumā, SIA Gaismas rati. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) uzsākusi jaunā Yaris Cross ražošanu –  kompaktais urbānā stila SUV Eiropas tirgū nonāks augustā. Ir veikti ievērojami papildu ieguldījumi 400 miljonu eiro apmērā, lai rūpnīcā nodrošinātu divu modeļu izlaidi uz vienas ražošanas līnijas – ceturtās paaudzes Toyota Yaris un jaunā Yaris Cross –, ikgadējo TMMF ražošanas jaudu palielinot līdz 300 000 automobiļu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ekonomikas ministrija atgādina, ka līdz š.g. 15. jūlijam uzņēmēji, kā arī pašnodarbinātās personas un patentmaksātāji var pieteikties Covid-19 krīzes atbalstam par jūniju. Atbalstam uzņēmēji var pieteikties, iesniedzot pieteikumu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par valsts atbalstu mājputnu nozarei un cūkkopības nozarei, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Mājaslapa ir viena no labākajām vizītkartēm ikvienam uzņēmumam, kam globalizācijas ietekmē ir aizvien lielāka nozīme. Paplašinot savu darbības teritoriju ārpus Latvijas, nepieciešams mājaslapā esošo saturu pielāgot attiecīgajiem tirgiem un to mērķauditorijām. Mēs ar gudru ziņu sakām “pielāgot” nevis “iztulkot”, jo mājaslapas lokalizācijā ir jāņem vērā vairākas būtiskas nianses. Lasiet un uzziniet, ar ko izceļas profesionāla un tālredzīga mājaslapas lokalizācija!
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lauksaimnieki un meža īpašnieki ir izvirzījuši VARAM ministram A.T. Plešam 4 prasības. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) pētnieces 6. jūlijā 21. Starptautiskā kultūras ekonomikas konferencē (21st Conference on Cultural Economics, ACEI2020+1 Online)  rezentēs pilotpētījuma “Sieviešu – uzņēmēju izaugsmes interpretācijas radošajā uzņēmējdarbībā” rezultātus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Atzīti nacionālā profesionālās meistarības konkursa SkillsLatvia 2021 labākie jaunie profesionāļi prasmju konkursos “Mazumtirdzniecība”, “Viesu uzņemšana” un “Restorānu serviss”. 24. un 28. maijā attālināti un klātienē Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) telpās norisinājās konkursa SkillsLatvia 2021 prasmju konkurss “Mazumtirdzniecība”, no 26. līdz 27. maijam gan attālināti, gan klātienē jaunieši sacentās konkursā “Viesu uzņemšana”, savukārt no 27. līdz 28. maijam notika tiešsaistes prasmju konkurss “Restorānu serviss”. 


Atlikt ziņuSlēpt ziņu


AS “Latvijas valsts meži” (LVM) akcionāru sapulce apstiprinājusi 2020. gada pārskatu, un tas liecina, ka aizvadītā gada peļņa pirms uzņēmuma ienākuma nodokļa ir 76,1 miljons eiro. Uzņēmuma akcionāru sapulcē tika pieņemts lēmums valstij izmaksāt 90,5 miljonus eiro, tai skaitā 72,4 miljonus eiro dividendēs par valsts kapitāla izmantošanu un 18,1 miljonu eiro uzņēmumu ienākuma nodoklī.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Luminor banka piešķīrusi 1,7 miljonu eiro finansējumu augkopības uzņēmumam SIA Tēraudiņi graudu kaltes rekonstrukcijai un jaunu iekārtu iegādei. Tas ļaus nodrošināt efektīvāku tādu tradicionālo lauksaimniecības kultūru kā rudzi, kvieši un auzas kaltēšanas procesu. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kooperācija kārtējo reizi pierāda sevi kā veiksmīgāko sadarbības modeli mazo un vidējo lauksaimnieku, kā arī meža īpašnieku vidū, liecina dati par atbilstīgu kooperatīvo sabiedrību darbību 2020.gadā, kas parāda kopējā neto apgrozījuma kāpumu salīdzinājumā ar 2019.gadā apkopotajiem datiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nesen Latvija iesniedza Eiropas Komisijā (EK) Atveseļošanas fonda plānu, kura izmaksas ir 1,82 miljardi eiro un kuru finansēs Eiropas Savienība (ES) no finansējuma, ko EK tās vārdā aizņemsies finanšu tirgos. Kopumā dalībvalstu plānu finansēšanai EK plāno aizņemties 672,5 miljardus eiro (2018. gada cenās).
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats