25. janvāris, Pirmdiena
Vārda dienas: Sigurds, Zigurds
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība
Uzņēmējdarbība
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Sabiedrības integrācijas fonds izsludinājis pieteikšanos divos no trim organizētajiem Mediju atbalsta fonda konkursiem. No Kultūras ministrijas budžeta piešķirtajiem līdzekļiem programmā "Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programmai" pieejams finansējums 536 886 EUR apmērā, bet programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai latviešu valodā diasporai, personām ar invaliditāti un mediju kritikas jomā” – 110 000 EUR. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdība ceturtdien, 14. janvārī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos par aizdevumu programmu lauksaimniecības, lauku attīstības un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicējiem, lai pielāgotu noteikumus grozījumiem Eiropas Komisijas de minimis regulās, de minimis atbalsta sniegšanas termiņus un nosacījumus saskaņojot ar regulās paredzētajiem termiņiem un nosacījumiem. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2021. gada 14. janvāris, Rīga – Sandors Līve (Sandor Liive), augstākā līmeņa vadītājs un uzņēmējs, iecelts par RB Rail AS padomes priekšsēdētāju. Kā padomes loceklis RB Rail AS viņš darbojas kopš 2020. gada novembra. Sandors Līve aizstāj Anrī Leimani, kurš turpmāk pildīs padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu. Katru gadu rotācijas kārtībā priekšsēdētāja amatu ieņem cits kopuzņēmuma dalībvalsts pārstāvis, 2021. gadā tas tiek nodots Igaunijai.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Proaktīvi ieviešot Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas prasības*, Rimi visā Baltijā jau kopš pērnā gada decembra no sortimenta izņēmis vienreiz lietojamās plastmasas preces (traukus, galda piederumus, salmiņus, šķīvjus, traukus, vates kociņus), to vietā piedāvājot līdzvērtīgas alternatīvas no papīra un citiem videi draudzīgākiem materiāliem.  Turklāt,  ieviešot videi draudzīgākus iepirkšanās maisiņus, iepakojuma un līdzņemamā ēdiena konteineru risinājumus, Rimi visā Baltijā pagājušā gada laikā ir samazinājis plastmasas patēriņu par 100 tonnām.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

No šodienas, 13. janvāra, līdz 23. februārim norisināsies ikgadējā Latvijas darba ņēmēju aptauja “TOP darba devējs”, kurā ikviens ir aicināts piedalīties un izteikt savu viedokli, nosakot aizvadītā gada labākās un iekārojamākas darbavietas Latvijā jeb “TOP darba devējus 2020” dažādās kategorijās. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jaunais gads daudziem no mums iesācies ar kādu apņemšanos. Nereti viena no vēlmēm ir finanšu situācijas uzlabošana, tāpēc 12. janvārī plkst. 18.00 Biznesa augstskola Turība aicina uz AS “Swedbank” Finanšu institūta vadītāja Reiņa Jansona vieslekciju “Finanšu veselības uzlabošana”, kurā lektors sniegs vērtīgus padomus, kā efektīvi pārvaldīt savas finanses un uzlabot finanšu situāciju. Vieslekcija būs skatāma tiešsaistē augstskolas Facebook lapā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2020. gadā pārvadājusi 1 340 000 pasažieru jeb par 73% mazāk nekā pirms gada. Lidsabiedrība 2020. gadā no visām trim Baltijas valstīm veikusi 22 300 lidojumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

AS “Pasažieru vilciens” izbeidzis iepirkumu par astoņu jaunu dīzeļvilcienu iegādi, paziņojot, ka meklēs “zaļāku” risinājumu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Obligātā iepirkuma atbalsta sistēma Latvijā jau vairākus gadus saņem asu kritiku no medijiem un sabiedrības. Arī Eiropas Komisija, atzīstot Latvijas sasniegumus “zaļās” enerģijas īpatsvara palielināšanā, vienlaikus norāda uz Latvijas “zaļās” elektroenerģijas atbalsta politikas dārdzību un neefektivitāti, arī no nozares attīstības viedokļa raugoties. Revīzijā “Vai Latvijā tiek īstenota mērķtiecīga atjaunojamās enerģijas politika?” analizējot sadārdzinājuma un neefektivitātes iemeslus, Valsts kontrole atklāja nepamatoti piešķirta atbalsta gadījumus, regulāri negūtus un miljonos skaitāmus potenciālos ieņēmumus no koģenerācijā saražotās siltumenerģijas “izkūpināšanas gaisā”, kā arī nespēju novērst dārgu un neefektīvu tehnoloģiju iegādi. Šīs diemžēl ir izrādījušās sistēmiskas problēmas.

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdība šodien plāno pagarināt spēkā ierobežojumus līdz 25. janvārim. Vienlaikus nedaudz paplašināsies veikalos nopērkamo preču saraksts, ļaujot iegādāties arī sezonas preces, šorīt intervijā “900 sekundes” atzina Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Konkurences padome (KP), tirgus uzraudzībā pētot atšķirības starp ekspress jeb ērtības veikaliem un mazumtirdzniecības veikaliem, secina, ka ekspress veikalu ienākšana tirgū pašlaik nerada būtisku ietekmi uz mazumtirdzniecības tirgus struktūru kopumā, taču KP pauž bažas par lokālu ietekmi uz tirgus struktūru nākotnē.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Aizvadītais 2020.gads ar COVID-19 izraisīto pandēmijas uzliesmojumu visā pasaulē radīja negaidītu pagriezienu arī Latvijas lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvu darbībā, liekot straujāk pielāgoties jaunajiem apstākļiem, ikdienas procesos ieviešot digitalizāciju, kā arī mobilizēties savu biedru – lauksaimnieku un meža īpašnieku – saražotās produkcijas veiksmīgai realizācijai dažādu ierobežojumu apstākļos.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2020. gada novembrī, salīdzinot ar 2019. gada novembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2,7 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Valsts mežzinātnes institūts (LVMI) “Silava”, Meža nozares kompetences cents, AS “Latvijas Finieris” un AS “Latvijas valsts meži” (LVM) sadarbībā ar citiem meža  nozares partneriem aicina piedalīties  konferencē “Zināšanās balstīta meža nozare”, lai atskatītos uz iepriekšējā periodā veikto pētījumu rezultātiem un to devumu meža nozares izaugsmei. Konference notiks tiešsaistē 2021. gada 26. un 27. janvārī, dalība bez maksas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Covid-19 krīze turpina ietekmēt uzņēmējdarbību, taču gan jaunie biznesa uzsācēji, gan jau pieredzējuši uzņēmēji turpina attīstīt biznesu, aktīvi piesakot projektus Attīstības finanšu institūcijā ALTUM aizdevumu saņemšanai. Šogad dažādās biznesa attīstībai paredzētās aizdevumu programmās uzņēmējiem piešķirtā finansējuma apjoms, salīdzinot ar pērno gadu, ir pieaudzis par vairāk nekā 25 %. Kas jāņem vērā, lai aizņemtos gudri un neuzkāptu uz tā dēvētājiem uzņēmējdarbības grābekļiem – konsultē ALTUM Centra reģiona vadītāja Diāna Lopeta.  
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats