01. marts, Piektdiena
Vārda dienas: Ilgvars, Ivars
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Grieķija pieņem 2016. gada valsts budžetu
Grieķija pieņem 2016. gada valsts budžetu
Autors: BNA / 7. decembris 2015, 12:03
Grieķijas parlaments apstiprinājis 2016. gada valsts budžetu, kas paredz taupības pasākumus 5,7 miljardu apmērā un jaunus nodokļus.


Budžets pieņems agri svētdienas rītā un par to nobalsojuši 153 deputāti. Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs paudis cerību, ka valstij ir labas izredzes līdz 2016.gada vidum atgriezties pie ekonomiskās izaugsmes, piebilstot, ka ar labu tūrisma sezona valsts ekonomika varētu izvairīties no recesijas.

Nenoliedzami, budžeta pieņemšana nav bijusi viegla, jo opozīcijas partijas nav vēlējušās atbalstīt nepieciešamos pasākumus, kas paredz stingrus pasākumus, tostarp papildus pensiju samazināšanu, ko pieprasa starptautiskie kreditori.

Ciprs apsūdzējis opozīciju par bezatbildīgu attieksmi, norādot, ka lūdzis vienprātību kritisku valsts līmeņa jautājumos, tai skaitā, attiecībā uz pensiju sistēmu.

Grieķijas valsts parāds patlaban sasniedz 180,2% no iekšzemes kopprodukta, kas ir augstākais Eiropā, un bezdarbs 25%.

Grieķijas finanšu ministrs Eiklīds Cakalots prognozē, ka valsts pie izaugsmes varētu atgriezties gada otrajā pusē.

Jau vēstīts, ka atkārtoti ievēlētais Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs augustā panāca vienošanos ar starptautiskajiem kreditoriem par aizdevumu uz trīs gadiem 86 miljardu eiro apmērā, kuru saņems apmaiņā pret ekonomiskām reformām.

Saskaņā ar trīs gadu aizdevumu programmu, Grieķijai ir jāīsteno virkne mērķu un reformu, lai iegūtu aizdevumu.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ekonomika, Grieķija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats