23. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Grieta
Sākuma lapa » Redakcijas viedoklis
7. janvāris 2021, 14:25
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pandēmija ir apstādinājusi tūrisma nozari, tomēr vienlaikus tā sniegusi iespēju nozares restartam un jaunai pieejai. Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš norāda, ka šobrīd visa Eiropa tūrisma nozare ir 0 punktā, visi ir vienlīdzīgi un tā ir unikāla iespēja sagatavoties, lai, atsākoties ceļošanai, visas iepriekšējās kļūdas būtu novērstas. 
4. janvāris 2021, 15:58
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Apstrādes rūpniecības sniegums joprojām ir apbrīnojami veiksmīgs - novembrī ražošanas apjoms gada griezumā pieauga par 4,3%. Tas būtu diezgan tīkams skaitlis pat pandēmijas neietekmētā gadā. Rūpniecības kopējais kāpums bija mazāks (+2,7%), bet laika apstākļu izraisītas siltuma ražošanas svārstības nevēsta par ekonomikas “dziļajām” patiesībām. Apstrādes rūpniecība auga arī salīdzinājumā ar oktobri (+1,4%). 
18. decembris 2020, 11:58
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šobrīd valstī tiek izstrādāts valsts pasūtījums viesnīcām, lai tajās varētu izmitināt kaut daļu ar Covid-19 saslimušo. Plānots, ka viesnīcās varētu palikt cilvēki, kas slimo ar viegliem simptomiem un citkārt ārstētos mājās. Tāpat to varētu darīt tie, kam jāievēro pašizolācija vai kas atzīti par kontaktpersonām. Daļa viesnīcu izteikušas gatavību palīdzēt, norādot, ka tas varētu būt abpusēji izdevīgi.
15. decembris 2020, 13:07
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Preces ar tirgotāja, nevis ražotāja zīmolu – šādu piedāvājumu ir pamanījuši lielākā daļa tirdzniecības tīklu klientu. Lielākoties sortimentu ar privāto preču zīmi raksturo ļoti augsta kvalitāte par pieejamu cenu un pašmāju ražotāju produkciju. Tomēr Baltijā privāto preču zīmju popularitāte aug salīdzinoši lēnām: Eiropas lielveikalu tīklos privātās preču zīmes veido ap 30–40% no kopējā preču apgrozījuma, bet Baltijā šis rādītājs ir apmēram trīsreiz zemāks, nepārsniedzot 10% robežu. 

11. novembris 2020, 15:47
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Savs bizness daudziem šķiet vilinoša iespēja, kā pelnīt iztiku, vienlaikus esot noteicējam par savu laiku. Netrūkst to, kuri izvēlas biznesu uzsākt lielās pilsētās, un tas ir saprotams – vieglāk sasniedzami klienti, lielāks apgrozījums utt. Uzņēmējdarbība reģionos nenoliedzami prasa gan misijas apziņu, gan patriotismu, jo līdz šim reģioni ir bijusi izaicinoša vide uzņēmējiem, kur tikai ar lielu entuziasmu apveltīti cilvēki ir gatavi īstenot savas idejas.
26. oktobris 2020, 13:12
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pirms nepilna gada, pateicoties ārvalstu institūciju aktīvai darbībai, sabiedrībā atsākās spraigas diskusijas par ostām Latvijā - to nozīmi mūsu tautsaimniecībā un nepieciešamību uzlabot pastāvošo Latvijas ostu pārvaldības modeli. Savā praksē, esmu analizējis vairāk kā 70 ostas un to pārvaldības formas visā pasaulē, taču dublieri tādam juridiskajam risinājumam, kāds ir Latvijā - atvasināta publiska persona, neesmu sastapis, katrā ziņā nevar viennozīmīgi to saukt par sliktu vai labu, bet fakts ir tāds, ka esošais pārvaldības modelis ir politiski kontrolēts un ilgtermiņā tas, saprotams, nestrādā.
20. oktobris 2020, 11:30
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Kamēr deputāti, aktīvisti, juristi un labu griboši komentētāji šausminās par “nabaga īrniekiem denacionalizētajos namos”, kam varētu nākties maksāt (iedomājieties tikai!) tādu pašu īres maksu kā visiem citiem, es gribētu šoreiz paust politnekorektu viedokli: bet kāpēc viņiem vispār pienākas tādas spectiesības?
9. oktobris 2020, 13:15
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“Ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem” — šis britu sakāmvārds nāca prātā, skatoties uz Francijas prezidenta skaidrojumiem par to, kāpēc viņam pēkšņi nepieciešams speciāls, atsevišķs dialogs ar Krieviju.
28. septembris 2020, 11:14
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

“Sākusies preses aGonēšanas kampaņa” — ar tādu karātavu humoru tiek mēģināts aprakstīt situāciju kvalitatīvo drukāto mediju tirgū: šogad likvidēti jau divi laikraksti, pie kam abi Liepājā.
21. septembris 2020, 15:02
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Naktī uz svētdienu savā mājā nogalināts advokāts Pāvels Rebenoks. Policija kriminālprocesu uzsākusi par slepkavību, ja tā izdarīta saistībā ar laupīšanu. Vienlaikus netiek izslēgts, ka Rebenoks nogalināts viņa profesionālās darbības dēļ.
15. septembris 2020, 11:45
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos uzvirmoja neskaitāmi joki un komentāri par AS "Pasažieru vilciens" plāniem mainīt zīmolu, kļūstot par "Vivi Latvija". Kosmētikas ražotājs, ātrais kredīts, mūzikas grupa, bērnu preces – tās ir tikai dažas no asociācijām, kas interneta asprāšiem saistījās ar jauno zīmolu. Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus, komentējot AS "Pasažieru vilciens" zīmola maiņas plānus, uzsver, ka zīmolam jāatspoguļo uzņēmuma statuss.
14. septembris 2020, 11:04
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Par katastrofālo “ostu pārvaldības reformu”, kas visa šī gada garumā turpina iznīcināt ārzemju kravu tranzītu caur Latvijas ostām, jaunas liecības sniedz ostu maksas statistika Ventspilī, kas uzskatāmi parāda — zaudējumi attiecas ne vien uz Ventspili, kā iepriekš tika uzskatīts, bet uz visiem nodokļu maksātājiem Latvijā.
7. septembris 2020, 12:08
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Aizvadītajā nedēļā galvenais notikums valstī bez šaubām bija Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas. Tās pagāja bez lieliem pārsteigumiem, taču vismaz viens no šo vēlēšanu dalībniekiem izpelnījās pastiprinātu sabiedrības, tātad arī tviterpublikas uzmanību. Runa ir par Rīgas mēra kandidāti no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Lindu Ozolu.
4. septembris 2020, 13:29
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir gatava nākamā gada valsts budžeta kontekstā atkāpties no prasības celt diferencēto neapliekamo minimumu līdz 500 eiro, ja vietā tiks piedāvāts skaidrs atbalsts ģimenēm, informējis Tieslietu ministra birojs.
2. septembris 2020, 11:27
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas ir notikušas, rezultāti ir tādi, kādi ir, un ar tiem rīdziniekiem būs jādzīvo piecus gadus, ja nekas neatgadīsies. Ir daudzas labas lietas un ir sliktas lietas.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats