17. aprīlis, Trešdiena
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2022. gada 9. aprīlī, atzīmējot starptautisko dienu “Par tīru sportu”, tiešsaistē notiks 4. “Patiess sports” sporta treneru, skolotāju, sporta darbinieku un sportistu vecāku konference “Kopā. Zinoši. Motivēti”. Konferencē uzstāsies Diāna Dadzīte, paravieglatlēte, paralimpisko spēļu medaļniece, sporta ārste Liene Kozlovska, Gunta Vaičule, sportiste, LOK atlētu komisijas vadītāja, uztura treneris Mārtiņš Bīdiņš, psihiatrs – psihoterapeits Gints Polis, psiholoģe un mācību vadītāja Zane Veinberga u.c.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Viedpulksteņi ir kļuvuši par  mūsu veselības un dzīvesstila partneriem. Tagad ar to palīdzību ērti varam sekot līdzi ne tikai savām fiziskajām aktivitātēm, bet arī veselības stāvoklim. Jaunākajos viedpulksteņos pieejamas modernākās tehnoloģijas, kas ļauj ātri un ērti ikvienam iegūt pamatinformāciju par savu veselības stāvokli. Paredzams, ka nākotnē lielāko daļu informācijas par savu veselību iegūsim ar dažādu viedierīču palīdzību. Šobrīd jau esošajām viedpulksteņu fitnesa funkcijām pievienojas gan asinsspiediena mērīšanas funkcija, gan sirds ritma monitorings. 

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību, arvien nozīmīgāku lomu ikdienā un darba vidē ieņem vispārīgie infekciju profilakses un kontroles pasākumi. Šobrīd, kad ir atļauti atsevišķi skaistumkopšanas pakalpojumi, pilnīgi visiem pakalpojuma sniedzējiem ir jāievēro higiēnas prasības. Šādas prasības joprojām ir svarīgas arī pārtikas uzņēmumos un pārtikas apritē strādājošajiem. Lai palīdzētu ikvienam ātrāk atgriezties pie darba un saņemt apliecinājumu par higiēnas prasību zināšanām, tagad ērti un izdevīgi ir iespējams pieteikties higiēnas prasību kursiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai 2020. gadā veicinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, tostarp uzlabotu ārstniecības iestāžu infrastruktūru, šodien, 15. septembrī, Ministru kabinets atbalstīja daļu finansējumu piešķiršanu Veselības ministrijai 8,3 miljonu eiro apmērā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Līdz ar rudens iestāšanos arvien aktuālāks kļūst jautājums arī par gripas epidēmiju. Lai arī gripa tradicionāli kļūst aktīvāka decembra beigās, par aizsardzību pret vīrusa izraisīto slimību jādomā jau šobrīd. Labākā specifiskā profilakse, kā zināms, ir gripas vakcīna. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrija, sniedzot pirmo vērtējumu par jaunās kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtības darbību, uzsver pacientu ieguvumus, proti, mazākus līdzmaksājumus par medikamentiem. Tomēr gan aptiekas, gan pacienti norāda uz būtiski problēmu – lētāko zāļu aptiekās nereti vien nav. Izsniegt citas zāles farmaceits nevar un pacientam jānāk vēlreiz vai jāmeklē zāles citās aptiekās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šāgada aprīlī stājās spēkā jaunā kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība, par ko pacientu viedoklis nav viendabīgs – no izpratnes un piekrišanas līdz lielam izmisumam. Zāļu valsts aģentūras direktors Svens Henkuzens intervijā Neatkarīgajai atzīst, ka desmitā daļa pacientu, kuri lieto kompensējamos medikamentus, atzīst, ka viņi nesaprot, kas ir jaunā zāļu sistēma, un tā ir radījusi problēmas ārstēšanās procesā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem un budžeta apropriācijas pārdales piešķīrusi 14 miljonus eiro trim lielākajām Latvijas slimnīcām iekārtu un aprīkojuma iegādei. Covid-19 krīzes laiks ļauj slimnīcām ātrāk un ar salīdzinoši mazākiem birokrātijas šķēršļiem iepirkt iecerēto. Tomēr plānotie iepirkumi pievērsuši “korupcijas sargu” un iekšlietu ministra uzmanību
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rīgas Austrumu slimnīca atsākusi pakāpeniski sniegt izmeklējumus un ambulatorās konsultācijas pirmreizējiem pacientiem pie ārstiem-speciālistiem. Arī Stradiņa slimnīca, atjaunojot ambulatoro palīdzību, īpašu uzmanību pievērš drošības pasākumiem, lai nepieļautu Covid-19 izplatīšanās risku, tāpēc, piemēram, pacienti nedrīkstēs pulcēties uzgaidāmajās telpās un visiem būs jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Gada laikā, kopš Latvijā darbojas zāļu verifikācijas sistēma, trauksmes signāls par iespējami viltotām zālēm ieskanējies vairākkārt, tomēr, pārbaudot medikamentus, nevienā gadījumā nav atklātas viltotas zāles. Tajā pašā laikā Eiropas Savienībā šīs jaunās, ar Eiropas regulu ieviestās sistēmas ietvaros atklāti 16 gadījumi, kad ceļā pie pacientiem bija viltotas zāles.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pirms gada stājās spēkā slimnīcu dalījums pa līmeņiem. Kopumā Latvijā slimnīcas ir sadalītas piecos līmeņos, kur augstākais jeb piektais līmenis ir klīniskās universitāšu slimnīcas, bet zemākais, tomēr ne mazāksvarīgais ir pirmais līmenis jeb aprūpes slimnīcas. Slimnīcām ir jāsniedz veselības aprūpes pakalpojumi atbilstoši to līmenim.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lai arī šogad valsts veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai tika piešķirts papildu finansējums, jau rudenī pierakstīties uz virkni izmeklējumu vai speciālistu konsultācijām vairs nebija iespējams. Savukārt daļa medicīnas iestāžu nemaz nepieraksta uz pakalpojumiem nākamajā gadā, aizbildinoties, ka nav zināms finansējuma apjoms.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien valdība skata vairākus Veselības ministrijas sagatavotus noteikumus mediķu algu palielināšanai par desmit procentiem. Savukārt rezidentu atalgojuma kāpumu par divdesmit procentiem Veselības ministrija iekļāvusi pat vairākos dokumentos – gan par zemāko mēnešalgu medicīnā strādājošajiem, gan rezidentu finansēšanu. Skatoties tikai zemākās mēnešalgas, kas norādītas visu likumprojektu anotācijās, var rasties priekšstats, ka rezidentiem, tātad jaunajiem ārstiem, pamatalga būs lielāka nekā sertificētiem ārstiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Viesturs Boka ir strādājis slimnīcās 47 gadus. Rīgas 1. slimnīca, Stradiņa slimnīca, Linezera slimnīca, Austrumu klīniskā universitātes slimnīca... Patlaban – viņš ir Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesors, medicīnas zinātņu doktors, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Piecdesmit miljoni eiro, kas ieplānoti veselības nozares nākamā gada budžetā papildus, ir tikai viena kūkas kārta uz jau veselības aprūpei piešķirtajiem simtiem miljonu eiro, šāds secinājums izriet no Finanšu ministrijas amatpersonu skaidrotā Saeimā, skatot 2020. gada valsts budžeta projektu. Savukārt Veselības ministrijas apkopotie dati skaidri parāda, ka nākamgad veselības nozarei nemaz nav papildus plānoti pat tie paši 50 miljoni eiro.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats