23. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Grieta
Sākuma lapa » Makroekonomika
Makroekonomika
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Veselības ministrija novirzīs 3 miljonus eiro papildu ārstniecības personāla piesaistei Rīgā - stacionāriem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (turpmāk – NMPD) un ģimenes ārstu praksēm.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Mājsaimniecībām vidējā svērtā dabasgāzes cena pērn 3. ceturksnī samazinājās līdz 15,17 EUR/MWh, bet juridiskajiem lietotājiem – līdz 12,99 EUR/MWh, sasniedzot rekordzemu cenas līmeni kopš dabasgāzes tirgus atvēršanas. Kopumā, salīdzinot ar 2019. gada 3. ceturksni, tā samazinājusies par aptuveni 30%.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2021. gada 1. janvārī līdzšinējo vairāk nekā 40 nodokļu kontu vietā visus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētos iekšzemes nodokļus1 var maksāt vienā kontā, turklāt to var izdarīt, aizpildot tikai vienu maksājuma uzdevumu. Tas ievērojami mazina iespēju kļūdas dēļ ieskaitīt nodokļu maksājumu tam neatbilstošā kontā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2020. gads Latvijas un pasaules ekonomikā un prognozes 2021. gadam
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2020. gada novembrī, salīdzinot ar 2019. gada novembri, vidējais patēriņa cenu līmenis* samazinājās par 0,7 %, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas samazinājās par 1,6 %, bet pakalpojumiem palielinājās par 1,4 %.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Novembrī inflācija mēneša laikā samazinājās par 0,3%. Cena līmeņa kritums nebija  pārsteigums. Sezonālos faktorus pastiprināja saslimstības pieaugums un ierobežojumu pastiprināšana, kas atsaucās arī krītošā mobilitātē. Tādēļ izteiktākais kritums bija vērojams apģērbu un apavu, kā arī ar atpūtu, izklaidi un ēdināšanu saistīto pakalpojumu cenās.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ceļš uz aprites ekonomiku ir izaicinājums, kas vienlaikus rada iespējas jaunai domāšanai un attīstībai, norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Atbilstoši Valsts kases publicētajai informācijai konsolidētajā kopbudžetā šā gada desmit mēnešos bijis 409,9 miljonu eiro deficīts, kamēr pērn attiecīgajā periodā kopbudžetā bija pārpalikums 444 miljonu eiro apmērā, informēja Finanšu ministrija (FM).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ceturtdien, 12. novembrī,  Rīgas domes sēdē deputāti atbalstīja grozījumus pašvaldības saistošajos noteikumos, atceļot vairākus nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojuma apmēra ierobežojumus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ceturtdien, 5. novembrī, Valsts sekretāru sanāksmē ir izsludināts Finanšu sektora attīstības plāns 2021.-2023. gadam. Plāns ir izstrādāts, lai noteiktu finanšu sektora politikas vidēja termiņa attīstības virzienus, sniedzot finanšu sektora darbības izvērtējumu un nosakot sasniedzamās prioritātes un rezultātus.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien, 6. novembrī, Ministru kabinets atbalstīja 3,1 miljona eiro piešķiršanu veselības nozarei*, lai segtu izdevumus, kas radušies saistībā ar Covid-19  uzliesmojumu un seku novēršanu augustā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saistībā ar negaidīto AS “Latvenergo” paziņojumu par būtisku pirktās siltumenerģijas izmaksu pieaugumu par 26% jau novembrī AS “RĪGAS SILTUMS” spiesta pārskatīt siltumenerģijas tarifu un iesniegt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) izskatīšanai par 11% paaugstinātu siltumenerģijas tarifa projektu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņuSIA “Rīgas ūdens” nākamajā gadā plāno veikt uzņēmuma valdījumā esošo mehānisko mēraparātu nomaiņu pret ultraskaņas mēraparātiem, tādejādi nodrošinot precīzu sniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu uzskaiti.
dsk


Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto iekšzemes kopprodukta (IKP) ātro novērtējumu š.g. 3. ceturksnī IKP bija par 3,1% mazāks nekā pirms gada. Salīdzinot ar 2. ceturksni, kas līdz šim bija smagāk Covid-19 krīzes skartais laika posms, IKP krituma tempi 3. ceturksnī gada griezumā ir bijuši mērenāki.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ņemot vērā makroekonomiskos un finanšu sektora rādītājus, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 27.10.2020. nolēmusi nemainīt pretcikliskās kapitāla rezerves (PKR) normu riska darījumiem, kuri noslēgti ar Latvijas iekšzemes klientiem, nosakot to 0% apmērā.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats