01. marts, Piektdiena
Vārda dienas: Ilgvars, Ivars
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Grieķijas valdība sāks sarunas par pensiju sistēmas reformu
Grieķijas valdība sāks sarunas par pensiju sistēmas reformu
Autors: BNA / 8. janvāris 2016, 9:11
Grieķijas valdība sāks kārtējās, sarežģītās sarunās ar saviem kreditoriem un politiskajām partijām par jaunu posmu ekonomikas reformās. Viens no centrālajiem jautājumiem būs valsts pensiju sistēmu restrukturizācija, kas ir īpaši jūtīgs temats ņemot vērā to, vismaz ceturtā daļa ekonomiski aktīvo iedzīvotāju Grieķijā ir bezdarbnieki.


Grieķijas valdībai priekšā stāv sarežģīts uzdevums – bezdarbs skar aptuveni 25% no Grieķijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju un vairāk nekā 50% ģimeņu ir atkarīgi no pensijām, kā rezultātā Grieķijas administrācija jau vēsturiski bijusi ieinteresēta, lai īstenotu strukturālās reformas pensiju sistēmu ietvaros.

Šobrīd valsts tērē aptuveni 17 procentus no iekšzemes kopprodukta par pensijām. Savukārt Atēnu kreditori vēlas, lai valdība samazina savus izdevumus par aptuveni 1,8 miljardiem eiro šajā gadā. Lai to panāktu, Grieķijai ir paredzams iesniegt oficiālu plānu janvāra beigās, kas precizē, kā valsts plāno šo mērķi sasniegt.

Jau pirmdien Aleksa Cipra valdība nosūtīja kreditoriem pensiju reformu plāna projektu, apmaiņā pret to cerot uz 5,7 miljardiem eiro no starptautiskā aizdevuma. Likumprojekts parlamenta jāiesniedz līdz janvāra vidum, un balsošana par to notiks februāra sākumā.

Oficiāli gan šo priekšlikumu saturs vēl netiek atklāts, tomēr ir zināms, ka Grieķijas Darba lietu ministrija strādā pie pensiju sistēmas modeļa, kurā minimālā garantētā pensija tiks samazināta uz pusi – līdz 384 eiro, savukārt pārējais apjoms būs atkarīgs no personas iemaksām sociālās apdrošināšanas sistēmā.

Tiek paredzēts, ka jaunie pensiju samazinājumi izpostīs miljoniem ģimeņu, kuru izdzīvošana atkarīga no pensijām.

Tikmēr Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs norādījis, ka pensiju sistēma ir “uz sabrukuma robežas” un to ir nepieciešams reformēt.

Vienlaikus viņš uzsver, ka valdība nepadosies nepamatotām prasībām un nav noskaņota samazināt izdevumus un gūt papildus ietaupījumus valsts budžetā tikai uz pensiju rēķina.

Jau vēstīts, ka atkārtoti ievēlētais Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs augustā panāca vienošanos ar starptautiskajiem kreditoriem par aizdevumu uz trīs gadiem 86 miljardu eiro apmērā, kuru saņems apmaiņā pret ekonomiskām reformām.

Saskaņā ar trīs gadu aizdevumu programmu, Grieķijai ir jāīsteno virkne mērķu un reformu, lai iegūtu aizdevumu.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: aizdevums, Grieķija, pensiju sistēma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats