17. aprīlis, Trešdiena
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pagājušajā piektdienā notikušais pasākums - spāru svētki - iezīmēja būtisku pagrieziena punktu jaunajam noliktavu birojam Rīgā – Versum. Šis ir novatorisks, videi draudzīgs projekts, kas apvieno tirdzniecības, biroju platības un noliktavu telpas zem viena jumta.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Sākot no šodienas, 28. novembra, stājas spēkā Darba likuma 32. panta 3. daļas grozījumi, kas paredz, ka turpmāk darba devējiem būs pienākums darba sludinājumā norādīt mēneša vai gada darba algas vai stundas tarifa bruto likmes amplitūdu. Tiesa gan, nav norādīts, cik plaša drīkstēs būt amplitūda, tāpēc teorētiski tā varētu būt arī EUR 500-5000. Tomēr šādu praksi varētu traktēt kā neatbilstošu likuma mērķim.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šī gada 3. ceturksnī Latvijā bija nodarbināti 920,1 tūkstotis jeb 65,3% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā nodarbinātības līmenis palielinājās par 1,7 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits – par 17,2 tūkstošiem. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, nodarbinātības līmenis palielinājās par 0,9 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits – par 10,5 tūkstošiem. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada 3. ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 7,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,7 procentpunktiem, bet gada laikā – par 1,5 procentpunktiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pieaugusi ārvalstīs dzīvojošo Latvijas pilsoņu interese par darba meklējumiem mūsu valstī, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šodien sociālā kustība "Latvija strādā" organizēs pirmo Tiešsaistes karjeras dienu, kuras ietvaros "Facebook" tiešraidē uzstāsies 12 vietējo darba devēju pārstāvji, kuri koncentrētā veidā informēs par aktuālajiem darba piedāvājumiem, prasībām un darbā pieteikšanās kārtību, kā arī atbildēs uz skatītāju jautājumiem, informēja pasākuma rīkotāji.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Nosaucot nākamo Eiropas Savienības budžetu par elastīgu, mērķorientētu, efektīvu un mūsdienīgu, Eiropas Komisija ir pateikusi, ka naudas trūkst. Visam nepietiek. Dalībvalstīm tagad jāvienojas, kā visas iegribas apvaldīt. Virkne Latvijas pašvaldību nule nosūtījušas komisijai vēstuli, ka tās plāns nekam neder.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijā reģistrētais bezdarba līmenis septembrī bija 6,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā augustā, ziņo Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tūkstošgades paaudze (Y) jeb mileniāļi krietni atšķiras no iepriekšējām paaudzēm. Palūkosimies, kādu darba vidi un kultūru no darba devējiem sagaida jaunākā nodarbināto iedzīvotāju paaudze. Darba devējs, kurš šīs atšķirības izpratīs un ņems vērā, iegūs aizrautīgus darbiniekus un produktīvu darbu, stāsta Seb.lv.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Zemais bezdarba līmenis (7,7% 2018. gada 2. ceturksnī, kas ir zemākais rādītājs pēdējo desmit gadu laikā), darbaspēka pieprasījuma un piedāvājuma nesabalansētība, darba ņēmēju mobilitāte un lūkošanās pēc pievilcīgākiem darba piedāvājumiem, kā arī darba devēju savstarpējās konkurences pieaugums darba tirgū  ir faktori, kas “uztur” augstā līmenī darba ņēmēju prasības un sekmē “spiedienu” darba devējiem palielināt algas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ekonomikas ministrijai ir jānāk ar skaidru redzējumu par nebanku kreditēšanas nozares tiesisko regulējumu, tai skaitā par katru no politiķu virzītajiem grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, uzsakta Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija. Otrdien, 25. septembrī, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija turpinās skatīt politiķu virzītās izmaiņas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

2018. gada 2. ceturksnī salīdzinājumā ar 2017. gada 2. ceturksni vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 76 centiem jeb 9,5 %, sasniedzot 8,82 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija straujākas – 11,5%.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Aizvadītajā nedēļā daudz kritikas gan no Saeimas vēlēšanu kandidātiem, gan nozares speciālistiem saņēma veselības ministre Anda Čakša (ZZS). Gan pārspīlētas, gan pamatotas, jo īpaši attiecībā uz mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāju izslēgšanu no valsts apmaksāto veselības pakalpojumu saņēmēju loka Veselības aprūpes finansēšanas likumā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šogad un nākamgad lielāko daļu zemju un māju īpašnieku nodokļu pārsteigumi negaida – īpašumu kadastrālās vērtības, ko izmanto par pamatu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) aprēķināšanai, ir iesaldētas. Taču Rīgas plānošanas reģiona pašvaldības ir noraizējušās par iespējamu NĪN kāpumu, sākot ar 2020. gadu, ko izraisītu kadastrālo vērtību straujš kāpums. Atsevišķās pašvaldībās nodokļa kāpums varētu būt pat 60 procentu apmērā, bet valstī vidēji par 30–40 procentiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Baltijas valstis nosūtījušas vēstuli Eiropas Komisijai (EK) un tās priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram ar prasību nesamazināt kohēzijas finansējumu 2020.-2027. gada plānošanas periodā.
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats