24. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis informāciju, ka uzņēmums “Fererro” ir atsaucis no tirdzniecības visus Beļģijas, Arlonas fabrikā laika posmā no 2021. gada 15. oktobra līdz 2022. gada 10. janvārim ražotos “Kinder” zīmola šokolādes izstrādājumus, tostarp tādus bērnu iemīļotus produktus kā “Kinder surprise” šokolādes olas ar rotaļlietām, jo pastāv risks, ka tie varētu būt piesārņoti ar salmonellas baktērijām
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību, arvien nozīmīgāku lomu ikdienā un darba vidē ieņem vispārīgie infekciju profilakses un kontroles pasākumi. Šobrīd, kad ir atļauti atsevišķi skaistumkopšanas pakalpojumi, pilnīgi visiem pakalpojuma sniedzējiem ir jāievēro higiēnas prasības. Šādas prasības joprojām ir svarīgas arī pārtikas uzņēmumos un pārtikas apritē strādājošajiem. Lai palīdzētu ikvienam ātrāk atgriezties pie darba un saņemt apliecinājumu par higiēnas prasību zināšanām, tagad ērti un izdevīgi ir iespējams pieteikties higiēnas prasību kursiem.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Neskatoties uz esošajiem izaicinājumiem un nule izsludināto ārkārtējo stāvokli valstī, kas liedz baudīt maltītes ēdināšanas iestādēs, LIDO krīzei ir gatavi un turpinās darbu pilnā mērā, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus un nodrošinot nemainīgi augstu kvalitāti ne vien ēdieniem, bet arī piegādes pakalpojumiem. 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Rīgā, Ķīpsalā, no 9. līdz 12. septembrim norisinās starptautiskā pārtikas izstāde “Riga Food 2020”, kurā piedalās 450 pārtikas uzņēmumi no 25 valstīm. Izstādē ir aplūkojami 10 valstu nacionālie stendi. Latvijas nacionālo kopstendu ar Zemkopības ministrijas atbalstu organizējis Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI). 
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šobrīd vairs tikai četras valstis Eiropas Savienībā (ES) pārtiku apliek ar pilnu pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija nosūtījusi Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam aicinājumu nekavējoties apturēt olu un olu produktu importu no trešajām valstīm. Uz tik radikālu rīcību Latvijas putnkopības nozarē strādājošos pamudinājis fakts, ka šogad vairākkārt olu produktu kravās no Ukrainas konstatētas salmonellas baktērijas.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Milti un miltu izstrādājumi, piena šokolāde, augļi un dārzeņi šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir ievērojami sadārdzinājušies. Būtiski samazinājušās tikai dažu citrusaugļu cenas, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Saldējuma ražotājiem Latvijā primārais ir vietējais tirgus, kurā, tiesa, ir jākonkurē arī ar importa saldētajiem našķiem. Lai ieinteresētu pircējus iegādāties tieši Latvijā gatavotu saldējumu, ražotāji ik gadu cenšas radīt jaunus produktus – ar eksotiskām garšām, neredzētām formām un neticamām krāsām. Šogad kārumniekus vietējie uzņēmumi lutina ar daudziem jauniem gardiem saldējumu veidiem – Pols melnā vafeļu glāzītē (Food Union), saldējums ar cukurvates garšu (Rūjienas saldējums), Druvas cidoniju saldējums (Tervete food).
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Šā gada martā, salīdzinot ar 2018. gada martu, būtiski pieaugušas vairāku augļu un dārzeņu, kā arī miltu un gaļas produktu cenas Rīgas lielveikalu ķēdēs. Savukārt nedaudz samazinājušās sviesta cenas, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Mazā formāta jeb ērtas un ātras iepirkšanās veikali kļūst arvien populārāki. Par to liecina gan iedzīvotāju aptaujas, gan arī lielo mazumtirgotāju plāni atvērt arvien vairāk šādu tirdzniecības vietu. Vai tiešām ātra iepirkšanās mazajos piemājas veikaliņos ar laiku izspiedīs laisku brīvdienu pavadīšanu tirdzniecības centros?
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Mūsdienās veselīgs dzīvesveids kļūst arvien populārāks. Veselīga dzīvesveida modelī svarīgākais ir fiziskās aktivitātes, kontrolēts stresa līmenis un, protams, arī sabalansēts un veselīgs uzturs. Sabalansēts uzturs nozīmē, ka tajā jābūt visām vielām, kas veido cilvēka organisma sastāvdaļas. Tās ir olbaltumvielas, tauki, minerālvielas, vitamīni. Tāpat ar uzturu jāuzņem pietiekami daudz ūdens. Par veselīgākajiem produktiem joprojām tiek uzskatīti graudaugi un to produkti. To vērtību apliecina kaut vai tik vienkāršs fakts, ka uztura piramīdas pašā pamatā ir graudaugu produkti.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tikai nedaudz vairāk kā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju tirdzniecības vietās spēj atšķirt vietējos piena produktus no importētajiem, liecina Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) un pētījumu centra SKDS veiktais pētījums. Ar mērķi informēt cilvēkus par to, kā atpazīt vietējo produkciju, un aicināt to izvēlēties, LOSP plāno īstenot sabiedrības informēšanas kampaņu “Godīgs piens”. Tās atklāšana paredzēta 25. janvārī plkst. 11.00 Zemkopības ministrijā.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Bezmaksas plastmasas maisiņu tirdzniecības aizliegums, kas stājās spēkā šā gada 1. janvāra dienā, būtiskas izmaiņas pircēju apkalpošanā nav radījis. Lielveikalos joprojām bez maksas ir pieejami mazie caurspīdīgie maisiņi, kur ielikt, piemēram, dārzeņus, augļus, ogas, cepumus, riekstus, konfektes.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) par gada notikumu nosaukusi pievienotās vērtības nodokļa samazināšanu Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Savukārt sausuma radītās sekas – par gada neražu.
Atlikt ziņuSlēpt ziņu

Tuvojoties gada izskaņas svētkiem, ikvienā mājā tiek bagātīgi klāti galdi. Kā nosaka tautas tradīcijas, Ziemassvētkos uz galda jābūt deviņiem ēdieniem, lai nākamais gads būtu pārticis un bagāts. 
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats