25. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Anšlavs, Junora
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Grieķija aicina eiro zonas partnerus atzīt valsts ekonomisko progresu
Grieķija aicina eiro zonas partnerus atzīt valsts ekonomisko progresu
Autors: BNA / 11. maijs 2015, 12:32
Grieķijas politiķi cer, ka Eiro zonas ministri atzīst valsts fiskālo progresu un sarunas par aizdevumu programmu atvieglošanu turpināsies, vēsta ārvalstu mediji.


Grieķijas valdība paziņojusi, ka nepārkāps anti – tautības vēlēšanas solījumus, kaut arī tie ir pretrunā ar Eiropas kreditoru vēlmēm, kas paredz, ka līdz jūnijam Grieķijai jāpanāk vienošanas par jauno reformu līgumu, raksta portāls NRA.lv

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs paziņojis, ka Eiropai ir jāapzinās tās ekonomiskās reformas, ko Grieķija ir paveikusi: “Mēs vēlamies skaidru apstiprinājumu par progresu, kas ir panākts!”

Tikmēr Eirogrupas vadītājs Jerūns Deiselblūms uzsver, ka Grieķijas aizdevuma programmas atvieglošana joprojām ir spēkā, taču viss būs atkarīgs no pašas Grieķijas un tā, kā viņa pildīs saistības par reformu veikšanu: “Mēs esam panākuši progresu, taču mēs neesam ļoti tuvu, lai panāktu vienošanos,” sacīja Deiselblūms.

Grieķijas starptautiskie aizdevēji joprojām nav pārliecināti, ka Grieķijas alternatīvas, ar kurām tā plāno piesaistīt naudu, būs pietiekami veiksmīgas, lai atmaksātu rēķinus.

Pagājušā nedēļā Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis norādīja, ka vienošanās ar starptautiskajiem kreditoriem varētu tik panākta nākamo nedēļu laikā, vienlaikus apsūdzot eirozonas partnerus par to kavēšanos.

Jau vēstīts, ka marta beigās valsts premjerministrs Aleksis Ciprs iesniedzis aizdevējiem jaunos reformas plānus.

Grieķija ar nodokļu nemaksāšanas apkarošanu, plašākiem privatizācijas plāniem un augstākiem nodokļiem alkoholam un tabakas izstrādājumiem cer panākt ienākumus trīs miljardu eiro apmērā un saņemt vēl papildus 7,2 miljardus eiro no aizdevuma programmas.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Aleksis Ciprs, eiro, Grieķija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats