28. oktobris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Antoņina, Ņina, Ninona
Sākuma lapa » Makroekonomika » ECOFIN sanāksmē diskutēs par PVN likmēm un ekonomikas atveseļošanos
ECOFIN sanāksmē diskutēs par PVN likmēm un ekonomikas atveseļošanos
Autors: Publicitātes materiāls / 17. jūnijs 2021, 12:57
No 17. līdz 18. jūnijam Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāres vietniece finanšu politikas jautājumos Līga Kļaviņa un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM) valdes sēdē, Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas norisināsies Luksemburgā.

ESM valdes sēdes laikā paredzēts pārrunāt ESM 2020. gada pārskatu, kā arī pieņemt lēmumu par ESM 2020. gada peļņas novirzīšanu rezerves fondā. Eirogrupas sanāksmes laikā plānots pārrunāt Pēc-programmas uzraudzības jautājumus Portugālei, Kiprai, Spānijai un Īrijai, kā arī Grieķijas 10. padziļinātās uzraudzības ziņojumu un politikas eventuālā parāda pasākumus. Tāpat paredzēts diskutēt par Starptautiskā valūtas fonda IV panta pārskata misiju eirozonas dalībvalstīs un Valūtas kursa mehānisma II (VKM II) darbību. Savukārt paplašinātās Eirogrupas sanāksmes laikā plānots pārrunāt Banku savienības pabeigšanas jautājumu, uzklausot Augsta līmeņa darba grupas priekšsēdētāja ziņojumu un aktualitātes, gatavojoties jūnija Eirosamitam.

ECOFIN sanāksme sāksies ar diskusiju par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmēm. ­Latvija atbalsta, ka dalībvalstīm tiek dota iespēja pašām noteikt, cik plašām preču un pakalpojumu kategorijām būtu piemērojama PVN samazinātā likme, tomēr PVN direktīvā jābūt skaidri noteiktam ietvaram, kam tās piemērojamas, tādējādi dodot dalībvalstīm izvēles iespēju vērtēt PVN samazinātās likmes ieviešanas ietekmi. Tiks izskatīts arī jautājums par atbrīvojumu no PVN importam un citiem ES pasākumiem sabiedrības interesēs. ­ Priekšlikuma mērķis ir atbalstīt un vienkāršot pasākumus, ko ES līmenī veic sabiedrības interesēs, jo īpaši gadījumos, kad ES rīkojas, īstenojot pilnvaras iegādāties preces un pakalpojumus, lai tos bez maksas izplatītu ES dalībvalstīm atbilstoši to ārkārtas vajadzībām.

Sanāksmē notiks viedokļu apmaiņa pa Atveseļošanas fonda īstenošanu. Ja tehniskā un politiskā līmenī tiks atrisināti visi neskaidrie jautājumi, tad pirmie dalībvalstu plāni varētu tikt apstiprināti šā gada jūlijā. Latvija ir iesniegusi Atveseļošanas fonda plānu Eiropas Komisijai šā gada 30. aprīlī, un paralēli notiek tehnisks darbs pie starpposma mērķu un gala mērķu saskaņošanas, lai Eiropas Komisija tos varētu iestrādāt ieviešanas lēmumā.

ECOFIN dalībnieki diskutēs par Banku savienības stiprināšanas progresu, savukārt prezidentūra informēs par pašreizējiem finanšu pakalpojumu likumdošanas priekšlikumiem. Sanāksmes laikā plānots pieņemt Padomes ieteikumus saskaņā ar pārmērīga budžeta deficīta novēršanas procedūru. Tāpat izskatīs arī Padomes ieteikumus par atjauninātajām stabilitātes vai konverģences programmām un secinājumus par fiskālās stabilitātes problēmām, ko rada sabiedrības novecošana.

ECOFIN laikā notiks gatavošanās starptautiskajām sanāksmēm un tiks izskatīti citi aktuālie jautājumi, tai skaitā Eiropas Komisijas jaunākā informācija par Maksātspējas II pārskatīšanu un Eiropas Revīzijas palātas īpašais ziņojums par dzimumu līdztiesības aspekta integrēšanu ES budžetā.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats