18. aprīlis,
Vārda dienas: Jadviga, Laura
Sākuma lapa » Makroekonomika » Janvārī mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 8,9 %
Janvārī mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 8,9 %
Autors: bizness.lv / 26. februāris 2021, 14:13
2021. gada janvārī, salīdzinot ar 2020. gada janvāri, mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 8,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri koriģētie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 0,6 %, nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, – par 23,4 %, bet autodegvielas – palielinājās par 14,8 %.

Salīdzinot ar 2020. gada janvāri, vislielākais  apgrozījuma kāpums bija mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 21,2 %) un mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 11,9 %). Pārējās mazumtirdzniecības nozarēs bija apgrozījuma kritums, vislielākais no tām – apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 64,0 %), nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces (par 41,8 %) un kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 29,2 %).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, samazinājās par 11,4 %.

2021. gada janvārī, salīdzinot ar decembri, pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums samazinājās par 4,9 %. Pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 1,4 %, nepārtikas preču, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, samazinājās par 11,8 %. Autodegvielas mazumtirdzniecība palielinājās par 3,2 %.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtisks apgrozījuma pieaugums bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 18,7 %), mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 16,4 %) un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos (par 9,3 %). Vislielākais apgrozījuma kritums bija apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 43,5 %), nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces (par 30,9 %) un metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas mazumtirdzniecībā (par 20,6 %).

2021. gada janvārī, salīdzinot ar decembri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, samazinājās par 23,2 %.

Plašāka informācija par sezonāli koriģētiem, kalendāri koriģētiem un nekoriģētiem mazumtirdzniecības apgrozījuma indeksiem pieejama oficiālās statistikas portālā "Tirdzniecības un pakalpojumu statistika".

Publicētie dati nākamajos mēnešos var tikt precizēti, ja tiks iegūta papildu informācija no uzņēmumiem.

Atbilstoši apsekojuma metodoloģijai dati par uzņēmumu kopējo neto apgrozījumu iekļauj arī darījumus, kas veikti ārpus pamatdarbības nozares. Atsevišķos gadījumos šie darījumi (piem., vairumtirdzniecība) var būtiski ietekmēt apgrozījuma izmaiņas nozarē. Kopējā apgrozījumā atbilstoši uzņēmumu pamatdarbības nozarei iekļauti arī ieņēmumi no e-komercijas.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats