23. jūlijs, Otrdiena
Vārda dienas: Magda, Magone, Mērija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Nekad nav skaidrots, ko latvietim vispār vajag šajā dzīvē
Nekad nav skaidrots, ko latvietim vispār vajag šajā dzīvē
Autors: Apollo.lv / 23. aprīlis 2013, 10:24
Latvija ir pieļāvusi kardinālas kļūdas, krīzes laikā veicot valsts budžeta konsolidāciju, turklāt joprojām nav izvērtēts, kādas ir sekas šādai rīcībai, intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» sacīja izņēmējs, kompānijas «Felix Holding» partneris Ēriks Igaunis.


Igaunis uzsver, ka Latvijai nekad nav bijis Latvijas stratēģiska attīstības plāna turpmākajiem 30 gadiem, kas varēja palīdzēt krīzi padarīt vieglāku.

«[..] Ja mūsu rokās būtu šāds plāns brīdī, kad sākās krīze, ja mēs to kaut vai operatīvi būtu radījuši pirms konsolidācijas uzsākšanas, būtu iespējams veikt valsts budžeta samazināšanu ar sapratni par to, kādās nozarēs to var darīt, bet kuras šāda mazināšana var nogalināt. Jāsaprot, kuras ir tās nozares, kas rīt var dot valstij būtiskas dividendes, atsakoties no izdevumu griešanas tajās. Savukārt mēs konsolidējām visu pēc kārtas, neiedziļinoties – ir attiecīgā nozare stratēģiski svarīga valstij vai nav,» intervijā laikrakstam sacīja uzņēmējs.

Igaunis norāda, ka pašreizējie ekonomiskās attīstības modeļi Latvijā ir izsmelti, tāpēc Latvijai būtu jāsāk eksperimentēt, miksējot dažādus attīstības modeļus.

«[..] Pareizam attīstības ceļam jābūt tādam, kas ir orientēts uz valsts iedzīvotāja vajadzībām. Kas tad ir valsts galvenais akcionārs? Cilvēks. Šeit rodas nākamais jautājums – kādā gadījumā valsts būs laimīga un stipra? 20 gados, kopš pastāv Latvijas valsts, cilvēkiem pārāk maz ir prasīts, kas viņiem šajā dzīvē ir vajadzīgs un kādu Latviju viņi vēlētos redzēt. Šādu aptauju faktiski nav bijis vispār. Nav bijis nekāda analītiskā darba, lai saprastu – ko latvietim vispār vajag šajā dzīvē atšķirībā no eiropiešiem, aziātiem un citiem. Cik naudas cilvēkam vajag? Varbūt cilvēks grib strādāt 23 stundas diennaktī un saņemt tādus ienākumus kā Rietumeiropā, bet varbūt viņam pietiktu ar divreiz mazāku summu, strādājot piecas stundas dienā? Neviens to nav pētījis! Kad mēs sapratīsim, ko cilvēkam – latvietim vajag, varēsim rakstīt stratēģisku plānu un būvēt tādu valsti, kas ir orientēta uz iedzīvotāju vajadzībām.»

Uzņēmējs min piemēru, kad kaimiņvalstī Igaunijā kāds datorspeciālists kļuva megapopulārs, izveidojot interneta portālu un aptaujājot iedzīvotājus par to, kas igauņiem ir vajadzīgs šajā dzīvē.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Ēriks Igaunis, Felix Holding, iedzīvotāji, latvieši, Latvija, sabiedrība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats