09. jūnijs, Piektdiena
Vārda dienas: Gita, Ligita
Sākuma lapa » Sabiedrība » Bondars: Ja Latvija vēlas būt Eiropā, tad tai bēgļi būs jāuzņem
Bondars: Ja Latvija vēlas būt Eiropā, tad tai bēgļi būs jāuzņem
Autors: BNA / 11. septembris 2015, 10:10
Latvijai izvēles nav - papildus bēgļus nāksies uzņemt, piektdien LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Reģionu apvienības vadītājs Mārtiņš Bondars.


Bondars norādīja, ka Latvijai izvēles par papildus patvērumu meklētāju uzņemšanu nav, norādot, ka viss jau ir beidzies Eiropā.

"Eiropā ir pieņemts lēmums, ka visas valstis sadala kaut kādu bēgļu apjomu savā starpā. Latvijai šobrīd ir jautājums, kā mazināt riskus, uzņemot bēgļus un kā saprast, kā visefektīvāk šos procesus noorganizēt," pauda Bondars, norādot, ka politiskajām diskusijām jau sen nav vietas.

Viņš norādīja, ka jau jūlijā bija skaidrs, ka bēgļi būs jāuzņem un šobrīd notiekošās diskusijas ir slikts pārvaldības piemērs.

Viņaprāt bēgļus Latvijai ir jāuzņem, jo šāds lēmums ir pieņemts Eiropā, un, ja Latvija vēlas būt Eiropā, tad tai ir jāpilda šie "nosacījumi".

Bondars gan uzsvēra, ka valdības stabilitāte bēgļu jautājums neietekmēs, salīdzinot valdību ar ģimeni, "kur vīrs dzer, bet bērni jāuztur līdz mūža galam, un sieva neko nav gatava mainīt".

"Šī ģimene ir gadu dzīvojusi nelabvēlīgā režīmā un es neredzu nekādu pamatu tās izjukšanai," sacīja Bondars.

Jau vēstīts, ka iepriekš valdība vienojās, ka Latvija labprātīgi uzņems 250 bēgļus. Tomēr Eiropas Komisijas (EK) jaunā piedāvājuma ietvaros valstij būs jāuzņem papildus 526 bēgļi.

Trešdien Ministru prezidente Laimdota Straujuma atkārtoti uzsvēra, ka Latvijas pozīcija bēgļu jautājumā nemainās – Latvija iebilst pret obligātajām bēgļu kvotām un piedalās uz brīvprātīgas principa, ievērojot solidaritāti. Tomēr vienlaikus nenoliedza, ka ,iespējams, Latvijai tomēr nāksies uzņemt papildus bēgļus.

Tomēr, kā noskaidrots, koalīcijā atbalsta tam nav - papildus bēgļu uzņemšanu neatbalsta ne Zaļo un Zemnieku savienība, ne Nacionālā apvienība.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Eiropa, Latvija, Mārtiņš Bondars, patvērumu meklētāji

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats