15. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Airita, Arita, Sofija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Latvija iestāsies par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu, norāda ministrs
Latvija iestāsies par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu, norāda ministrs
Autors: BNA / 22. septembris 2015, 11:35
Latvija iestājas tikai par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu, šādu valsts pozīciju par papildu bēgļu uzņemšanu šodien Briselē notiekošajā Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmē paudīs iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).


Kozlovskis intervijā Latvijas Radio pauda viedokli, ka bēgļu jautājumā gaidāmas plašas diskusijas un nav paredzams, vai tiks panākts vienots viedoklis.

"Tā kā ES ir 28 dalībvalstis un katrai ir sava nostāja bēgļu uzņemšanas jautājumā, panākt visu valstu vienprātību būs grūti," sacīja ministrs, paredzot, ka sarunas būs garas un sarežģītas.

Viņš norādīja, ka Latvija iestāsies par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu un par īstermiņa atbalstu tām valstīm, kas lielās bēgļu plūsmas dēļ ir nonākušas krīzes situācijā.

Kozlovskis uzskata, ka Latvijas pozīcija bēgļu jautājumā ir pietiekami solidāra, paužot viedokli, ka sanāksmē, visticamāk, netiks panākta vienošanās par obligātām bēgļu uzņemšanas kvotām.

Komentējot Latvijas priekšlikumus bēgļu krīzes risināšanai, Kozlovskis norāda, ka pastāv vairāki veidi, piemēram, cīņa ar cēloņiem, robežsargu un policistu iesaiste u.c.

Jau vēstīts, ka Latvija uzņems kopumā 776 patvēruma meklētājus, tāds lēmums piektdien pieņemts Saeimas Eiropas lietu komisijā.

Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties jau nākamā gada sākumā. Savukārt telefonsarunā LNT raidījumā “900 sekundes” Rihards Kozlovskis pieļāva, ka pirmie bēgļi Latviju varētu sasniegt ātrāk par šī gada ziemu.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bēgļu uzņemšana, Latvija, Rihards Kozlovskis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats