26. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Agneta, Agnis, Ansis
Sākuma lapa » Sabiedrība » No Latvijas aizbrauc ievērojami mazāk cilvēku nekā krīzes laikos
No Latvijas aizbrauc ievērojami mazāk cilvēku nekā krīzes laikos
Autors: BNA / 9. marts 2016, 13:03
Ekonomikas ministrijas (EM) dati liecina, ka salīdizinot ar 2009.-2010. gadu, krīzes laiku, kad no Latvijas izbrauca ap 38000 un 40000 cilvēku, šobrīd šis skaits ir krietni samazinājies un negatīvais migrācijas saldo pēc EM aplēsēm bija vidēji -7,9 tūkstoši, intervijā “Latvijas Radio” pastāstīja Ekonomikas ministrijas Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta direktors Oļegs Baranovs.


Kā norādīja Baranovs, lai gan joprojām izbraukušo skaits ir liels, cilvēki tomēr grib atgriezties Latvijā, jo ja portāla Latvija.lv sadaļu par atgriešanos Latvijā 2014. gadā apmeklēja 14000 cilvēku, 2015. gadā to apmeklēja jau 24000 cilvēki.

Baranovs pastāstīja, ka 2013.-2016. gadam izstrādātais reemigrācijas plāna mērķis ir sniegt atbalstu tiem valsts piederīgajiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri ir izlēmuši atgriezties Latvijā, taču piebilda, ka nekādā ziņā šis plāns nerisina visas ekonomiskās un sociālās problēmas, jo galvenais stimuls, kas cilvēkiem liek atgriezties ir darba un atalgojuma iespējas.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: izbraukušie, Latvija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats