30. septembris, Sestdiena
Vārda dienas: Elma, Menarda
Sākuma lapa » IT un sakari » Par smagiem kibernoziegumiem apsūdzētam Latvijas iedzīvotājam ASV var draudēt 30 gadu cietumsods
Par smagiem kibernoziegumiem apsūdzētam Latvijas iedzīvotājam ASV var draudēt 30 gadu cietumsods
Autors: Zane Grodiņa/ BIZNESS.LV / 25. janvāris 2013, 11:20
Bijušajam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentam Deinsam Čalovskim, kurš apsūdzēts smagos kibernoziegumos, var draudēt pat 30 gadu cietumsods, plašsaziņas līdzekļiem pavēstījusi viņa advokāte Ilona Bulgakova.

Tas var notikt gadījumā, ja Čalovskis tiks izdots ASV, tomēr, kā uzsvēra Bulgakova – jautājums par viņas aizstāvāmā izdošanu ASV nav izlemts, nemaz nerunājot par viņa vainu.

Čalovskis tika aizturēts savā dzīvesvietā Imantā pagājušā gada decembra sākumā, kad pēc ASV tiesībsargājošo iestāžu lūguma, tika īstenota speciāla operācija viņa aizturēšanai. Vēlā viņam tika piemērots apcietinājums, kurā viņš atrodas joprojām.

Viņa advokāte vērsa uzmanību uz to, ka nav skaidrs ne tas, kam Čalkovskis nodarījis kaitējumu, ne tas, cik liels tas bijis, uzsverot, ka aizstāvības rīcībā šobrīd ir tikai nekonkrētas apsūdzības.

Bulgakova arī uzsvēra, ka maz ticams, ka Čalovskis par datorvīrusa “Gozi Virus” koda pilnveidošanu atlīdzībā saņēmis 50 miljonus ASV dolāru, kā to uzskata ASV tiesībsargājošās iestādes, norādot, ka viņas aizstāvāmais mitinās Rīgas mikrorajona dzīvoklī, un nekas neliecina, ka viņa rīcībā būtu lieli naudas līdzekļi.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ASV, Deniss Čalovskis, kibernoziegumi

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats