27. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Ildze, Ilze, Izolde
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Vācijā tūkstošiem cilvēku protestē pret ASV un ES plānoto brīvās tirdzniecības līgumu
Vācijā tūkstošiem cilvēku protestē pret ASV un ES plānoto brīvās tirdzniecības līgumu
Autors: BNA / 12. oktobris 2015, 10:27
Vakar, 11. oktobrī, tūkstošiem cilvēku Vācijas galvaspilsētā Berlīnē protestēja pret plānoto brīvās tirdzniecības vienošanos starp Eiropas Savienību (ES) un ASV.


Protesta organizatori norādīja, ka tajā piedalījās 250000 cilvēku, savukārt policija šo informāciju noliedza, sakot, ka piketēt devās vien 100000 cilvēku.

Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līguma (TTIP) pretinieki teic, ka līgums ir nedemokrātisks un apdraud patērētāju un strādājošo tiesības. Taču vienošanās, kas pazeminās tirdzniecības šķēršļus, atbalstītāji norāda, ka tas varētu veicināt ekonomiku un radīt jaunas darba vietas.

“Mēs esam šeit, jo mēs negribam nākotni atdot tirgiem, bet gluži pretēji, saglabāt demokrātiju,” Vācijas ekoloģiskās organizācijas prezidents atklāja protesta laikā. Jāpiebilst, ka tirdzniecības līgumu atbalsta arī Vācijas valdība.

Sarunas par TTIP amatpersonām ir jābeidz nākamajā gadā. Ja vienošanās tiks apstiprināta, tas būs lielākais tirdzniecības darījums, kāds pieredzēts. Uz darījumu ir liktas lielas cerības par ekonomikas un izaugsmes stimulēšanu abpus okeānam , taču pastāv arī bažas par problēmām, ko varētu radīt atšķirīgie kvalitātes un drošības prasību standarti.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ASV, ES, līgums, tirdzniecība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats