21. jūnijs, Piektdiena
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krievija plāno aizliegt soju pupiņu importu no ASV
Krievija plāno aizliegt soju pupiņu importu no ASV
Autors: BNA / 27. janvāris 2016, 9:06
Līdz ar aizlieguma noteikšanu ASV kukurūzas importam uz Krieviju, aizliegtas varētu būt arī soju pupiņas, paziņojis Krievijas pārtikas un veterinārais dienests “Rosseļhoznadzor”.


Šonedēļ dienests nāca klajā ar paziņojumu, ka ir nosūtījis lūgumu ASV izslēgt Krievijas teritoriju kā piegādes vietu inficētajai amerikāņu kukurūzai. Šāds lūgums tiek skaidrots ar fitosanitāriem apsvērumiem.

Dienests esot konstatējis, ka 72 tonnas kukurūzas, kas ieradās no ASV, esot inficētas ar bīstamu slimību – Diplodia kātiņa puvi.

Importa aizliegums varētu skart arī ASV soju pupiņas, kurās, pēc dienesta rīcībā esošās informācijas, esot atklāts piesārņojums.

"Piesārņotas pārtikas produktu piegādes var ne tikai ietekmēt Krievijas pārtikas drošību, bet palielināt risku citiem Eirāzijas Ekonomikas savienības locekļiem," paziņojumā vēsta regulators.

Krievijas amatpersonas norāda, ka plāno pārrunāt šo problēmu ar ASV. Atkarībā no rezultātiem, regulators var ieviest pagaidu ierobežojumus kukurūzas un sojas pupiņu piegādēm no Amerikas.




Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: ASV, eksports, Krievija, kukurūza, soju pupiņas

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats