25. februāris,
Vārda dienas: Alma, Annemarija
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Lems par stingrāku sankciju piemērošanu Ziemeļkorejai
Lems par stingrāku sankciju piemērošanu Ziemeļkorejai
Autors: BNA / 2. marts 2016, 10:17
Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padome varētu piemērot Ziemeļkorejai līdz šim stingrākās un plašākās sankcijas tās vēsturē.


ANO Drošības padome trešdien balsos par jaunām sankcijām pret Ziemeļkoreju. Lai arī balsojums tika paredzēts jau otrdien, tas nenotika, jo Krievija bloķēja balsojumu uz 24 stundām.

“Šīs sankcijas, ja tās tiks pieņemtas, sūtīs nepārprotamu un nepiekāpīgu ziņu, ka pasaule nepieņems Ziemeļkorejas tautas armijas izplatīšanos (…) Mēs strādāsim nerimstoši un kolektīvi, lai apturētu kodolprogrammu,” norādīja Samanta Poversa, ASV vēstniece Apvienoto Nāciju Organizācijā.

Rezolūcijā pasaules valstīm pieprasīts pret Ziemeļkoreju īstenot bezprecedenta soļus, arī pārbaudīt visas kravas, kas dodas uz Ziemeļkoreju vai tiek vestas no tās. Rezolūcijā arī noteikti jauni tirdzniecības un eksporta ierobežojumi, tai skaitā būs aizliegts eksportēt lielāko daļu valsts dabas resursu, tostarp ogles, dzelzi, zeltu un titānu. Dalībvalstīm būs aizliegts atvērt Ziemeļkorejas bankas un slēgt jebkurus darījumus ar bankām, kas varētu būt saistītas ar Ziemeļkorejas kodolieroču un raķešu programmu.

Tāpat sankcijas aizliegs sniegt apmācības Ziemeļkorejas pilsoņiem tādās jomās kā kosmiskās aviācijas inženierzinātņu un modernu datoru simulācijas. Rezolūcija nosaka, ka uz Ziemeļkoreju tiks aizliegta arī aviācijas degvielas, tai skaitā arī raķešu degvielas, piegāde.

Kā zināms, februāra vidū ASV pastiprinājusi ekonomiskās sankcijas pret Ziemeļkoreju saistībā ar tās provokatīvo kodolizmēģinājumu un raķetes palaišanu.

ASV prezidents Baraks Obama parakstīja likumprojektu par sankciju pastiprināšanu pret Ziemeļkoreju pēc tam, kad nedēļu iepriekš Ziemeļkoreja palaida satelīta raķeti kosmosā un veica savu ceturto pazemes kodolizmēģinājumu.

Līdzšinējās sankcijas attiecas uz jebkuru fizisku vai juridisku personu, kas importētu preces, tehnoloģiju vai apmācību saistībā ar masu iznīcināšanas ieročiem vai iesaistītos cilvēktiesību pārkāpumos un kiberuzbrukumos.

Kā zināms, Ziemeļkoreja jau kopš 2006. gada ir pakļauta plašām starptautiskām un ASV sankcijām, kas tika pieņemtas pēc tās iepriekš veiktiem kodolizmēģinājumiem.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: sankcijas, Ziemeļkoreja

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats