13. maijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Ira, Iraīda, Irēna
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Marokas citrusaugļi - alternatīva Turcijas importam
Marokas citrusaugļi - alternatīva Turcijas importam
Autors: BNA / 29. janvāris 2016, 9:39
Krievijas noteikto importa aizliegumu Turcijas produktiem steigušas izmantot daudzas valstis, to skaitā ir arī Maroka, kas Maskavai piegādā citrusaugļus.


Viens no Krievijas importētajiem norāda, ka lai gan izdevies iegūt konsekventu daudzumu augļu, to kvalitāte tomēr nav salīdzināma ar Turcijā audzētājiem citrusaugļiem.

"Kopš Turcijas embargo mums nācās meklēt alternatīvus avotus un mēs sākām importēt no Marokas," norāda Udzars Mamedovs.

Tiek uzsvērts, ka Turcija vienmēr ir bijusi lieliska citrusaugļu piegādātāja un Krievijas embargo ir liels zaudējums, jo nācies meklēt citas alternatīvas, lai saņemtu tieši tādu pašu apjomu augļu kā iepriekš.

Patlaban Marokas citrusaugļi tiek piegādāti uz galvenajiem Krievijas lielveikaliem, taču netiek izslēgta iespēja, ka augļi pārskatāmā nākotnē varētu tikt piegādāti arī no citām valstīm, galvenokārt, tāpēc, ka līdz ar nacionālās valūtas rubļa vērtības kritumu iepirkuma cena ir krietni pazeminājusies.

Kā zināms, Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs apstiprinājis virkni sankciju pret Turciju, tai skaitā attiecībā uz lauksaimniecības produktu importu.

Aizliegums, kas stājās spēkā no 1.janvāra, attiecas uz tādiem Turcijas produktiem kā tomāti, gurķi, ziedkāposti, brokoļi, sīpoli, vīnogas, apelsīni, mandarīni, āboli, bumbieri, aprikozes, persiki un nektarīni, plūmes, meža zemenes un zemenes, kā arī saldētiem mājputnu produktiem, svaigām krustnagliņām un sāli.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: citrusaugļi, eksports, Krievija, Maroka, sankcijas, Turcija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats