02. decembris, Sestdiena
Vārda dienas: Meta, Sniedze
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Lielbritānijas uzņēmēji iestājas par Krievijai piemēroto sankciju atcelšanu
Lielbritānijas uzņēmēji iestājas par Krievijai piemēroto sankciju atcelšanu
Autors: BNA / 11. februāris 2016, 10:52
Lielbritānijas uzņēmumu vadītāji dot priekšroku Eiropas Savienības (ES) sankciju pret Krieviju atcelšanai, paziņojis Krievijas vēstnieks Apvienotajā Karalistē.


Krievijas vēstnieks Lielbritānijā Aleksandrs Jakovenko pavēstījis, ka Lielbritānija ir viena no valstīm, kas atbalsta sankciju pret Krieviju atcelšanu.

“Es jūtu, ka Lielbritānijas biznesmeņi pilnībā atbalsta sankciju atcelšanu. Tieši to pašu vēlas Lielbritānijas valdība. Bizness ir ieinteresēts attīstīt attiecības ar Krieviju,” norādīja Jakovenko, piebilstot, ka pašreizējā situācija, kad tirdzniecības apjoms starp abām valstīm ir dramatiski krities, ir tikai pagaidu stāvoklis.

“Krievijas vēstniecībā Londonā uztur ciešas attiecības gan ar lieliem, gan vidējiem britu uzņēmumiem,” viņš piebilda, uzsverot abu valstu divpusējo attiecību nozīmi.

Saskaņā ar vēstnieka rīcībā esošo informāciju, apgrozījums starp Lielbritāniju un Krieviju samazinājies par 60 procentiem kopš 2014. gada.

Kā zināms, Francija bija viena no pirmajām valstīm, kas iestājas par Eiropas Savienības (ES) sankciju atcelšanu pret Krieviju. Tomēr, ne vienīgā – arī Vācijas – Krievijas Tirdzniecības palātas pārstāvji ir pārliecināti, ka sankcijas pret Krieviju ir jāpārskata. Arī biznesa kopienas Vācijā, Itālijā, Grieķijā un citās valstīs Eiropas Savienībā jau ir publiski protestējušas pret sankcijas turpināšanu pret Krieviju.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības dalībvalstis vienojās pagarināt ekonomiskās sankcijas pret Krieviju uz sešiem mēnešiem.

Plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Krievija, Lielbritānija, sankcijas, Uzņēmējdarbība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats