24. maijs, Piektdiena
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Francija atbalsta pret Krieviju noteikto sankciju atcelšanu
Francija atbalsta pret Krieviju noteikto sankciju atcelšanu
Autors: BNA / 28. janvāris 2016, 13:49
Arvien biežāk tiek doti signāli, ka sankcijas pret Krieviju varētu tikt drīz atceltas. Francija paudusi viedokli, ka lēmums par sankciju atcelšanu ir pilnībā saskaņots ar ASV nostāju šajā jautājumā.


Lai arī pamiers aizvien ir nestabils, par iespējamu sankciju atcelšanu pagājušajā nedēļā runāja ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, norādot, ka izredzes, ka Minskas līgums tiks īstenots pilnībā, pastāv. Līdz ar to sankcijas pret Krieviju varētu tikt atceltas dažu nākamo mēnešu laikā.

Divas dienas pēc šī paziņojuma, Francijas ekonomikas ministrs Emaniels Makrons pauda cerību, ka starptautiskās sankcijas pret Krieviju, kurai tās piemērotas par iesaistīšanos Ukrainas krīzē, tiks atceltas šovasar.

"Patiesībā, šis apgalvojums nav pārsteigums, jo Francijas diplomātija gandrīz desmit gadus sistemātiski izriet no ASV," norādīja Francijas Nacionālas frontes partijas viceprezidente Marija Kristīne Arnauta.

Viņa piebilda, ka Rietumvalstu sankcijas, kas izstrādātas, lai nodarītu kaitējumu Krievijas ekonomikai, ir sniegušas smagu triecienu arī Francijai.

"Lauksaimnieki ir tie, kuri maksā visaugstāko cenu par paredzamu reakciju no Krievijas valdības puses. Pārtikas embargo Eiropas lauksaimniecības produktiem noveda pie cenu sabrukuma daudziem produktiem," uzsvēra politiķe.

Tāpat Parīzes atteikums piegādāt Maskavai Mistral kuģus izmaksāja republika ne tikai vairāk nekā vienu miljardu eiro, bet arī diskreditēja Francijas uzticamību, jo īpaši attiecībā uz bruņojumu.

Kā zināms, plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

Pašreizējo sankciju termiņš beidzas 31.janvārī, savukārt pagarinājums paredz sankcijas līdz 2016. gada 31. jūlijam.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Francija, Krievija, sankcijas

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats