17. aprīlis, Trešdiena
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krievija plāno palielināt savu klātbūtni Irānas tirgū
Krievija plāno palielināt savu klātbūtni Irānas tirgū
Autors: BNA / 22. janvāris 2016, 10:51
Līdz ar starptautisko sankciju atcelšanu pret Irānu, Krievija ir sākusi meklēt veidus, kā uzlabot ekonomiska rakstura sadarbību ar Irānu.


Lielākās Krievijas firmas, sākot no helikopteru ražotājiem beidzot ar gāzes piegādātājiem, ir izteikuši vēlmi palielināt savu klātbūtni Irānas tirgū pēc tam, kad nedēļas nogalei tika atceltas Irānai piemērotās sankcijas.

Ilgstoša sadarbība militārajā jomā ir vēl viena zīme, ka Krievija joprojām ir viena no Irānas galvenajiem sabiedrotajiem. Neskatoties uz politisko saskaņošanos un abu atbalstu Sīrijai, Krievijas uzņēmumi līdz šim bija vairījušies saistīties ar Irānu sankciju dēļ, līdz ar to abu ekonomiskās attiecības nekad nav uzplaukušas.

"Ir sajūta, ka Krievija saka "mēs esam bijuši tavi draugi visu šo laiku, un tagad jums vajadzētu dot kaut ko saviem draugiem," izteicies eksperts Andrejs Baklitskis.

Kā viena no galvenajām sadarbības jomām tiek minēta lauksaimniecība - Irānai ir potenciāls, lai nodrošinātu lauksaimniecības preces uz Krievijas tirgu, aizstājot Krievijas noteiktos aizliegumus Turcijai un Rietumvalstīm.

"Sankciju atcelšana Irānai neapšaubāmi būs jauns stimuls tirdzniecības attiecību attīstībai starp Irānu un Krieviju," uzskata Irānas vēstnieks Krievijā.

Arī Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks iezīmē potenciālu abu valstu attiecībās - tirdzniecības apgrozījums starp abām valstīm varētu sasniegt 10 miljardus eiro "īstermiņā."

Tomēr par vienu no galvenajām sadarbības līnijām aizvien tiek uzskatīta militāra joma, jo Rietumu uzņēmumi aizvien nedarīs neko, lai iesaistītos militāra rakstura sadarbībā ar Irānu.

Krievijas Helikopteru kompānija, kas ir daļā no “Rostec” organizācijas., bija pirmā, kas publiski izteica vēlmi piegādāt Islāma Republikai militāros lidaparātus.

"Mēs turpināsim attīstīt mūsu sadarbību ar Irānu," pavēstīja Krievijas valsts tehnoloģiju kompānija “Rostec”.

Citi lielākie Krievijas uzņēmumi, kas izteikuši interesi par Irānas tirgu ir valsts īpašumā gāzes gigants "Gazprom". Tās vadītājs Viktors Zubkovs izteicies, ka kompānijai ir jāstrādā ar šo valsti.

Jāatzīmē, ka daži lielākie Krievijas un Irānas līgumi jau ir ieviesti - un, iespējams, tiks atviegloti ar ieguvumiem no sankciju atcelšanas, tostarp vieglāku piekļuvi kapitālam.

Piemēram, 2010. gadā Krievija pabeidza atomelektrostacijas būvniecību gar Persijas līci un 2014. gada novembrī, Maskava paziņoja, ka tā varētu būvēt vēl divus kodolreaktorus Irānā.

Analītiķi gan pieļauj, ka neskatoties uz to, ka Krievijas Federācijai nu pavērušās plašas iespējas, gaidāma konkurence, jo arī Eiropa cīnīsies par Irānas tirgu.

Kā jau vēstīts, saistībā ar tās kodolprogrammu sestdien tika atceltas starptautiskās sankcijas pret Irānu un tai atjaunota pieeja pasaules tirgiem.
Diskusija par rakstu (0) , ekonomika, Irāna, Krievija, sadarbība, sankcijas, Uzņēmējdarbība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats