25. februāris,
Vārda dienas: Alma, Annemarija
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krievija varētu par 5 procentiem samazināt aizsardzībai atvēlēto budžetu
Krievija varētu par 5 procentiem samazināt aizsardzībai atvēlēto budžetu
Autors: BNA / 7. marts 2016, 14:43
2016. gadā par 5 procentiem tiks samazināts Krievijas aizsardzības budžets, paziņoja Krievijas aizsardzības ministra vietniece Tatjana Ševstova.


Līdz šim aizsardzībai atvēlētie izdevumi ir tikai auguši, kā daļa no Krievijas prezidenta Vladimira Putina ieceres atjaunot Krievijas militāro varenību. Lēmums samazināt tam atvēlēto budžetu gan rāda, ka pat bruņotie spēki tomēr nav imūni pret Krievijas ekonomiskajām grūtībām, kuras radušās naftas cenu krituma un Rietumu sankciju ietekmē.

5 procentu aizsardzības budžeta sarukums, ja to apstiprinās Putins, būs lielākais aizsardzības izdevumu samazinājums kopš 2000. gada, kad viņš stājās amatā.

2011. gadā, kamēr būdams premjerministrs, viņš paziņoja par plāniem atjaunot krievu armiju un tās novecojušo aprīkojumu līdz 2020. gadam, tam tērējot 23 triljonus rubļu. Krievijas militārās darbības Ukrainā un Sīrijā ir spiedušas Kremli stiprināt militāro pusi kā vēl lielāku prioritāti.

Šāds budžeta samazinājums aizsardzībai būtu uzvara Krievijas finanšu ministrijai, kura apgalvo, ka Krievija vairs nevar atļauties multi-miljardu dolāru budžetu atvēlēt bruņoto spēku atjaunošanā.

Krievijas ekonomika pagājušajā gadā saruka par 3,7 procentiem, un ir paredzams, ka samazināsies par vēl vienu procentu arī šogad.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: aizsardzība, Krievija, Putins budžets

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats