25. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Anšlavs, Junora
Sākuma lapa » Makroekonomika » FM plāno pārskatīt visu ministriju tēriņus
FM plāno pārskatīt visu ministriju tēriņus
Autors: BNA / 1. marts 2016, 8:57
Pie nākamā gada budžeta izstrādes plānots darbu sākt jau martā un vislielākā uzmanība tiks pievērsta ministriju tēriņu izvērtēšanai, otrdien intervijā Latvijas Radio atklāja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).


Reizniece – Ozola atklāja, ka darbs pie nākamā budžeta izstrādes sāksies jau martā, lai oktobra vidū to varētu iesniegt izskatīšanai valdībā.

Lai arī galvenās prioritātes būs vairākas, tostarp aizsardzība un izglītība, vislielāko uzmanību plānots pievērst veselības nozarei.

“Veselības nozare ir joma, kas visvairāk ir prasījusi papildus finansējumu. Pirms dot papildu finansējumu veselības nozarei, jāsaprot, vai nauda nebūs iemesta caurumā, kur tā pazudīs,” pauda ministre.

Reizniece – Ozola pastāstīja, ka viens no darba virzieniem būs rūpīga visu ministriju izdevumu pamatizdevumu pārskatīšanu ar domu nevis ar domu naudu atņemt, bet palīdzēt izvērtēt tēriņus un finansēt to, kas visvairāk vajadzīgs.

Viņa skaidroja, ka tiks vērtēts, vai finansējums izlietots pilnībā, vai tas nav pārdalīts citām programmām, vai funkcijas pildītas efektīvi, vai nav iespējams rezultātu sasniegt ar lētākiem līdzekļiem.

Reizniece-Ozola uzsvēra, ka vēlas, lai Finanšu ministrija no vagaru ministrijas kļūtu par atbalsta ministriju, kas palīdz efektīvāk plānot finansējumu.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: aizsardzība, Dana – Reizniece – Ozola, ekonomika, Izglītība, nākamā gada budžets, veselība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats