04. jūnijs,
Vārda dienas: Elfrīda, Sindija, Sintija
Sākuma lapa » Makroekonomika » Eiropā esam nabagi
Eiropā esam nabagi
Autors: www.apollo.lv / 9. maijs 2013, 10:13
Vaicāta, vai uz Eiropas fona mēs esam nabagi, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka atzina, ka pagaidām jā - par to liecina statistika un tā tas ir.


Intervijā Latvijas Radio, atbildot uz jautājumu, vai pēc eiro ieviešanas šajā jautājumā gaidāmas pārmaiņas pozitīvā virzienā, Šteinbuka norādīja, ka nedomā, ka eiro ieviešana uzreiz uzlabos mūsu tautsaimniecību, tomēr tas nodrošinās stabilitāti.

Viņa paskaidroja - varēsim būt droši, ka mūsu naudu nedevalvēs, ka rīt varēsim nopirkt tikpat, cik šodien, ka mūsu uzkrājumi ir drošībā, un tas neattiecas tikai uz indivīdu uzkrājumiem vien.

«Tas ir stabilitātes garants,» sacīja Šteinbuka.

Viņa norādīja, ka ir droša par investīciju palielināšanos, jo par to liecina arī Igaunijas un citu valstu piemērs, un investīcijas noteikti veicinās jaunu darbavietu radīšanu.

Vienlaikus Šteinbuka norādīja, ka nevajag cerēt tikai uz eiro, jo ja nebūs labu inovāciju, zinātnieku un izglītības, nevarēs cerēt uz plaukstošu nākotni.

Vaicāta, vai Latvija saņems pozitīvu lēmumu saistībā ar pievienošanos eiro, Šteinbuka sacīja, ka «nevēlas zīlēt kafijas biezumos», tomēr spriežot pēc objektīviem rādītājiem, pastāv ļoti liela varbūtība, ka lēmums būs pozitīvs.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja gan pauda satraukumu par zemo atbalstu eiro ieviešanai, tomēr atzina, ka pēdējā laikā mūsu valstsvīri un eksperti mēģina runāt ar faktiem un neizdomāt dažādus riskus, no kuriem daļa vispār nepastāv. Pēc Šteinbukas domām, pēdējie komunikācijas centieni pavirzījušies uz labāko pusi.

Viņa norādīja, ka sabiedrībā valda ļoti daudz mītu gan par Eiropu, gan par eiro.

Šodien Latvijā ar dažādiem pasākumiem tiks svinēta Eiropas diena. Šogad aprit 63 gadi, kopš Francijas ārlietu ministrs Roberts Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot savu ogļu un tērauda ražošanu, tādējādi ieliekot pirmo pamatakmeni ES izveidē.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: eiro, eiro ieviešana, Eiropa, Eiropas Komisija, Inna Šteinbuka, nabadzība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats