23. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Almants, Haralds
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Apmaiņā pret Eiropas palīdzību no Grieķijas tiek gaidīta apņēmība
Apmaiņā pret Eiropas palīdzību no Grieķijas tiek gaidīta apņēmība
Autors: BNA / 29. oktobris 2015, 11:25
Grieķijai vajadzētu apliecināt savu apņēmību īstenot reformas, intervijā kādam laikrakstam sacīja Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers.


Grieķijas starptautiskie kreditori līdz piektdienai uzturēsies Atēnās, lai novērtētu valsts paveiktās un vēl īstenojamās reformas, kas vajadzīgas, lai izpildītu vienošanās noteikumus, tai skaitā pensiju un nodokļu reformas.

“Grieķijai vajadzētu pieturēties pie reformām, lai panāktu vienošanos ar aizdevējiem,” sacīja Šteinmeiers.

“Pēc intensīvām sarunām un sāpīgiem kompromisiem, mēs visi piekritām plašai reformu paketei,” atklāja Vācijas ārlietu ministrs.

Viņš Grieķijai deva padomu – īstenot reformas ar apņēmību, lai Eiropai nevajadzētu mazināt palīdzību, kas Grieķijai vēl nepieciešama.

Vaicāts par parādu atvieglojumiem, Šteinmeiers norādīja, ka Eiropas Savienības (ES) partneri un Vācija ievēros vienošanās noteikumus tik ilgi, kamēr Grieķija pieturēsies pie tās reformu programmas.

“Eiropas partneri, it īpaši Vācija, turpina novērot stāvokli Grieķijā un ievēro to, lai vienošanās tiktu pildīta,” atklāj ministrs.

Vienlaikus viņš pauda, ka labāk būtu necelt jaunas prasības katrā pagrieziena punktā un pie katrām grūtībām. Tāpat viņš pauda atbalstu Grieķijai cīņā ar milzīgo imigrantu pieplūdumu.

Jau vēstīts, ka Grieķija un tās starptautiskie aizdevēji sākuši sarunas, lai pārbaudītu valsts veiktās reformas, kas Atēnām jāīsteno apmaiņā pret finansiālo atbalstu no jaunā 86 miljardu eiro lielā aizdevuma.

Grieķijas parlaments pagājušajā nedēļā apstiprināja kārtējo taupības budžetu – lielākā daļa 154 deputāti no 300 atbalstījuši radikālu likumprojektu, kas paredz nodokļu turpmāku paaugstināšanu un pensiju samazināšanu, ko pieprasa aizdevēji kā nosacījumu, lai saņemtu 86 miljardu eiro lielo atbalstu.

Līdz ar pirmajām nodokļu izmaiņām, Atēnas sākušas gatavojot jaunu reformu, kas paredz palielināt nodokli lauksaimniekiem. Pēcāk paredzēts turpināt arī pensiju reformas, lai nodrošinātu sistēmas dzīvotspēju, kas nozīmē, ka līdz 2015. gada beigām sagaidāms papildus pensiju samazinājums.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Eiropa, Grieķija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats