16. aprīlis, Otrdiena
Vārda dienas: Alfs, Mintauts
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Migrantu krīze: ES un Turcija tuvu galējā lēmuma pieņemšanai
Migrantu krīze: ES un Turcija tuvu galējā lēmuma pieņemšanai
Autors: BNA / 8. marts 2016, 12:21
Eiropas Savienība (ES) un Turcija apgalvo, ka pirmdienas vakarā Briselē notikušajā samitā ir vienojušās par vispārīgu plānu, kā atvieglot migrācijas krīzi, taču atlika galīgā lēmuma pieņemšanu.


Eiropadomes prezidents Donalds Tusks paziņoja, ka visi nelegālie imigranti, kas ierodas Grieķijā no Turcijas, tiks atgriezti Turcijā. Par katru atgriezto sīrieti no Grieķijas, Turcija vēlas, lai ES pieņemtu citu, atzītu Sīrijas bēgli, un piedāvātu lielāku finansējumu un progresu ES integrācijai, Turcijas pilsoņiem nodrošinot bezvīzu režīmu ar ES.

Sarunas par plānu turpināsies ES sanāksmē 17.-18. martā, kad tiks panāktas sīkākas plāna detaļas.

Uzstājoties preses konferencē pēc samita, Turcija premjerministrs Ahmets Davutoglu paziņoja, ka Turcija veica “drosmīgu lēmumu akceptēt visus nelegālos imigrantus, balstoties uz pieņēmumu, ka par katru atgriezto sīrieti no Grieķijas salām, cits sīrietis būs izvietots Eiropā”.

Vācijas kanclere Angela Merkele pēc sarunām pastāstīja, ka priekšlikumi varētu būt nozīmīgs solis uz priekšu, ja tiktu veiksmīgi realizēti, uzsverot, ka “nelegālo migrāciju” ir jāpārvērš “regulārajā migrācijā”.

Francijas prezidents Fransuā Olans arī atzīmēja sarunu progresu, piebilstot, ka atbalsts Turcijai varētu tikt palielināts.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bēgļi, Eiropa, samits, Turcija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats