25. februāris,
Vārda dienas: Alma, Annemarija
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Eiropadomes prezidents: Eiropa ir zaudējusi kontroli pār savām ārējām robežām
Eiropadomes prezidents: Eiropa ir zaudējusi kontroli pār savām ārējām robežām
Autors: BNA / 21. septembris 2015, 16:53
Eiropa ir zaudējusi kontroli pār savām ārējām robežām, pirms gaidāmā ārkārtas samita sakarā ar bēgļu krīzi, brīdināja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.


Sagaidāms, ka Eiropas Savienības (ES) premjerministri pieprasīs nostiprināt Grieķijas robežas, kas kļuvusi par galveno migrantu punktu.

Vēstulē premjerministriem Tusks norādīja, ka ES valstu līderiem ir jāpaskatās acīs brutālajai patiesībai, ko rāda tādas ārējās robežas valstis kā Grieķija.

"Robežu slēgšana un pārbaudes palielināšana liecina ka, mēs, eiropieši pašlaik nespējam pārvaldīt mūsu kopējās ārējās robežas," norāda Tusks.

Apmaiņā pret lielāku ES uzraudzību tās robežām, Brisele gatava sniegt Grieķijai ievērojamu finansiālo atbalstu, ziņojušas vairākas Eiropas amatpersonas.

Tās norāda, ka haosa apstākļos Grieķijas varasiestādes nespēj "sašķirot" imigrantus un konstatēt, vai tie ir ekonomiskie vai kara bēgļi, atzīst Eiropas amatpersonas.

Vēstnieki no visām ES dalībvalstīs tikās šīs nedēļas nogalē, lai apspriestu plānu, kā sadalīt papildu 120 000 bēgļu no Itālijas, Grieķijas un Ungārijas. 

Pēdējo nedēļu laikā, amatpersonas no Centrāleiropas valstīm, piemēram, Čehijas un Polijas, ir skaidri noteikušas, ka piekritīs shēmai, ja vien tā būs brīvprātīga. 

"Pirmā prioritāte ir, lai tiktu aizvērtas ES robežas," sacīja vecākais poļu diplomāts, norādot, ka tikai tā būs iespēja izvairīties no turpmāka haosa un brutālajiem notikumiem uz robežām.

Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) dati liecina, ka šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradušies vairāk nekā 430 000 nelegālo imigrantu.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Eiropa, migranti, robežas

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats