16. jūnijs, Trešdiena
Vārda dienas: Justīne, Juta
Sākuma lapa » Makroekonomika » Vienojas par 39 miljonu latu konsolidāciju
Vienojas par 39 miljonu latu konsolidāciju
Autors: Indra Sprance / Ir.lv / 14. februāris 2011, 19:32
Koalīcijas apvienības- "Vienotība" un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) pirmdien vienojušās par šā gada budžeta konsolidācijas pasākumiem 39 miljonu latu apmērā, ZZS arī nākusi klajā ar priekšlikumiem pārskatīt šā gada budžeta izdevumus, dubultot finanšu stabilitātes nodevu bankām, kā arī taupīt naudu, nemācot atngļu valodu bērniem jau no pirmās klases.


Par to pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem pavēstīja premjers Valdis Dombrovskis (JL, "Vienotība") un ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, raksta IR.lv

Kā norādīja Brigmanis, bankām ir jāuzņemas atbildība ar finanšu krīzi, tāpēc ZZS rosina dubultot finanšu stabilitātes nodevu, tādejādi budžetā rosot papildu ieņēmumus trīs miljonu latu apmērā. ZZS arī uzskata, ka valdībai pašreizējos apstākļos būtu jāpārskata šā gada budžeta izdevumi, ZZS saskata veidus, kā tur ietaupīt, piemēram, samazinot finansējumu neparedzētiem gadījumiem, komandējumiem un citiem.

Brigmanis atzina, ka viens no taupības pasākumiem varētu būt, atsakoties no angļu valodas mācīšanas pirmajā klasē. Tādējādi izdotos ietaupīt vienu miljonu latu, savukārt visās pārējās jomās ZZS savu nostāju nav mainījusi – apvienība neatbalstīs finansējuma samzināšanu sociālajā sfērā, skolotāju algu apcirpšanu vai kompensāciju samazināšanu lauksaimniekiem. “Mēs esam spēruši platu soli uz priekšu konsolidācijas virzienā, “ sacīja Brigmanis.
Premjers Valdis Dombrovskis gan žurnālistiem atzina, ka finanšu stabilitātes nodeva Latvijā jau tāpat ir augsta, viņš nesliektos atbalstīt šo priekšlikumu, taču koalīcija turpinās darbu, meklējot iespējas konsolidēt budžetu par 50 miljoniem latu kā to prasījuši starptautiskie aizdevēji.

Kā norādīja Dombrovskis, pamatā vienošanās skar tos pasākumus, par kuriem jau pagājušā nedēļā bijušas diskusijas starp koalīcijas partneriem, - gan ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumi, gan nebanku kreditēšanas nodeva, gan paagtstināts azartspēlu nodoklis, samazinātas izdevumu pozīcijas valsts pārvaldē, izglītībā samazinājums atbilstoši skolēnus kaita samazinājumam, sākot ar nākošo mācību gadu un citas pozīcijas.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: 39 miljoni, Augusts Brigmanis, koalīcija, konsolidācija, Valdis Dombrovskis, Vienotība, ZZS

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats