22. maijs, Trešdiena
Vārda dienas: Emīlija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Kučinskis: Vienotība vairs nedrīkst atļauties kļūdīties
Kučinskis: Vienotība vairs nedrīkst atļauties kļūdīties
Autors: BNA / 1. februāris 2016, 8:53
Partija "Vienotība" vairs nevar pieļaut nevienu kļūdu – tā ir uz izjukšanas robežas, intervijā TV3 raidījumam "Nekā personīga" pauda premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS).


""Vienotībai" šobrīd tiešām ir tādas krustceles un varbūt drusciņ pietrūkst, lai varētu atkārtot un aiziet no politiskās skatuves. Šī viņu nokļūšana no vadošās partijas nedaudz sāņus – tā ir viņu lielā iespēja vienlaicīgi. Tikai, ja viņi nepielaidīs kļūdas un atkal sāks birt ārā (biedri), tad es domāju vairs otras šādas iespējas savākties nebūs," pauda Kučinskis.

Viņš norāda, ka šāda partijas vājums ir drauds stabilam valdības darbam. "Protams, tas ir arī drauds. Tāpēc jau es arī neslēpju rūpes kā "Vienotībā" dala amatus. Jo viņa nedrīkst šobrīd sašķelties," skaidroja Kučinskis.

Savukārt runājot par galvenajām valdības prioritātēm, Kučinksis norādīja, ka visa deklarācija pakārtojas piecām prioritātēm.

"Ekonomiskajā sadaļā tautsaimniecības attīstība, izglītības reforma, veselības aprūpes reforma. Savukārt mums ir priekšā Saeimas lēmums par uzdevumiem Ministru kabinetam, kur jau detalizācija ir. Trešā prioritāte – veselības aprūpes reformas. Ceturtā prioritāte – demogrāfija, kas šobrīd tiek vairāk akcentēta un es neslēpju, ka viņa tiks veidota kā horizontāla ar uzdevumiem daudzām ministrijām. Un, protams, valsts drošība un identitāte. Tā nianse ir, ka daudzi potenciāli ministri meklē nozarisko pieeju. Bet nozariskās pieejas nav. Viss tiek pakārtots attīstības jautājumam. Jāatzīst, ka šo jauno pieeju, kas mani priecē, visi ir akceptējuši. Vai visi to saprot, ka dzīve mazliet izmainīsies saistībā ar tiem uzdevumiem, kas jāveic – par to es vēl neesmu pārliecināts.

"2016.gadu mēs varētu saukt par tādu nodokļu sistēmas inventarizācijas gadu. Vispirms izanalizēsim kādus nodokļus vispār Latvija iekasē un kā mēs noklājam savus izdevumus. Atsevišķs punkts ir ēnu ekonomika, kas mums pārsniedz pagaidām visas pieļaujamās robežas," skaidroja Kučinskis.

Jau vēstīts, ka partija “Vienotība” piekritusi uzņemties piecu ministriju vadību un Ministru prezidenta biedra jeb vicepremjera statusu, kas tikts noteikts kādam no “Vienotības” valdībā deleģētajiem pārstāvjiem.

Jaunajā valdībā darbu turpinās “Vienotības” esošie ārlietu un iekšlietu ministri. Partijai uzticēta atbildība arī par Izglītības un zinātnes, Ekonomikas un Labklājības ministriju vadību.

Pirmdien turpināsies valdību veidošanas sarunas, tostarp “Vienotība” lems par ministru kandidātiem.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Māris Kučinskis, Vienotība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats