22. jūlijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma: Aizsardzības un iekšlietu sistēmas sakārtošana lielā mērā mums ir uzspiesta
Straujuma: Aizsardzības un iekšlietu sistēmas sakārtošana lielā mērā mums ir uzspiesta
Autors: BNA / 3. novembris 2015, 10:28
Nākamā gada budžeta prioritāte, kas ir aizsardzības un iekšlietu sistēmas sakārtošana, lielā mērā mums ir uzspiesta, šorīt LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).


"Prioritāte ir aizsardzība un iekšlietu sistēmas sakārtošana, kam kopā aizgāja vairāk nekā 70 miljoni eiro. Jāsaka, ka šīs prioritātes lielā mērā mums ir uzspiestas no tiem notikumiem, kas notiek ārpus robežām," sacīja premjere.

Savukārt runājot par izglītības nozari, Straujuma norādīja, ka skolotājiem paredzēts 9 miljonu eiro liels pieaugs. Aptuveni tāds pats pieaugums esot gaidāms arī mediķiem, kas šorīt pie Saeimas rīko piketu par nepietiekamu finansējumu.

Straujuma uzskata, ka 2017.gadā budžeta prioritātei ir jābūt veselības aizsardzībai. Viņa norādīja, ka pēc nākamā gada budžeta pieņemšanas tiks sākts darbs pie apdrošināšanas sistēmas izveides, tam novirzot arī finansējumu no sociālā nodokļa - līdz 100 miljoniem eiro.

Uz jautājumu, vai būtu iespējams apmierināt veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) ieceri nākamgad mediķu algām atvēlēt vēl 9,5 miljonus eiro, Straujuma teica, ka ir gatava uzklausīt ministra ierosinājumus.

"Tur mums jārunā ar ministru, jāzina, ko ministrs domā prasīt. Ir jāsaprot kam un kā," sacīja Straujuma, norādīt, ka vienlaikus Belēvičs ļoti labi saprot, ka budžets ir tāds kāds ir un naudu nevar uzzīmē.

Kā ziņots, Saeima šodien pirmajā lasījumā vērtēs 2016.gada budžeta projektu un saistītus likumprojektus, bet galīgajā lasījumā parlaments tos plāno skatīt 30.novembrī.

2016. gada budžets vērsts uz solidaritātes nodokļa ieviešanu lielāku algu saņēmējiem, izmaiņām mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kā arī pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu komerciāla rakstura kultūras pasākumiem un dzīvojamās mājas pārvaldīšanas pakalpojumiem. 

Nākamā gada budžeta prioritātes būs drošība, veselība un izglītība.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: aizsardzība, budžets, ekonomika, Izglītība, Laimdota Straujuma, mediķi, veselība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats