29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Straujuma: Bēgļu pabalsts varētu būt zem 200 eiro
Straujuma: Bēgļu pabalsts varētu būt zem 200 eiro
Autors: BNA / 20. oktobris 2015, 10:38
Patvēruma meklētājiem pabalstiem jābūt nedaudz zem 200 eiro, lai personas netiktu atzītas par trūcīgām un pašvaldībām nenāktos viņus uzturēt, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāmai" sacīja premjerministre Laimdota Straujuma (V).


Straujuma norādīja, ka pabalstam jābūt nedaudz virs minimālā ienākuma līmeņa, kas šobrīd ir 138 eiro, lai bēgļi netiktu atzīti par trūcīgiem, un lai uz pašvaldības pleciem netiktu pārlikts slogs par patvērumu meklētāju uzturēšanu.

"Manuprāt bēgļu pabalstam jābūt nedaudz virs iztikas minimuma un kāda nauda jāpieskaita, lai bēglim būtu vieta, kur dzīvot. Tie summa varētu būt nedaudz zem 200 eiro," norādīja premjere.

Savukārt pabalsts par bērniem varētu būt 30% apmērā no pieaugušo pabalsta.

Jau vēstīts, ka patvērumu meklētāju pašreizējais pabalsts, kas ir 256 eiro, varētu samazināties līdz robežai, kura nodrošinātu, ka bēgļi nebūtu spiesti pievērsties noziedzībai

Kā iepriekš ziņots, valdība konceptuāli atbalstījusi Indikatīvo rīcības plānu personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā.

Saskaņā ar padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona, kuru uzņemšanai nepieciešami 16 miljoni eiro.

Rīcības plāns ietver trīs rīcības virzienus – personu atlasi un pārvietošanu, patvēruma meklētāju uzņemšanu un izmitināšanu, kā arī integrācijas pasākumus.

Plānots, ka pirmie bēgļi Latvijā varētu ierasties ziemā - pa 30 līdz 40 cilvēkiem mēnesī.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bēgļi, bēgļu pabalsts, Laimdota Straujuma, patvērumu meklētāji

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats