15. jūlijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Egija, Egmonts, Egons
Sākuma lapa » Sabiedrība » Latvija ir gatava patvērumu meklētāju uzņemšanai, pauž premjere
Latvija ir gatava patvērumu meklētāju uzņemšanai, pauž premjere
Autors: BNA / 30. septembris 2015, 13:16
Latvija ir gatava patvērumu meklētāju uzņemšanai, trešdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).


Straujuma intervijā pauda viedokli, ka neskatoties uz darāmo darbu sarakstu, Latvija ir gatava bēgļu uzņemšanai valstī.

Viņa skaidroja, ka Latvijai būs jāuzņem patvēruma meklētāji vairākas reizes pa 30 cilvēkiem. "Ar tik lielu skaitu mēs varam tikt galā," sacīja premjere.

Savukārt komentējot pagaidām aprēķināto finansējumu 16 miljonu eiro apmērā, kas nepieciešams, lai sagatavotos bēgļu uzņemšanai Latvijā, Straujuma norādīja, ka šī nav gala summa un līdz 20.oktobrim vēl tiks precizēti ar bēgļu uzņemšanu saistītie jautājumi, tai skaitā nepieciešamais finansējums.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien atbalstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātos priekšlikumus bēgļu uzņemšanai Latvijā, kuram pašlaik provizoriskais nepieciešamais finansējums ir 16 miljoni eiro.

Rīcības plāns ietver trīs rīcības virzienus - personu atlasi un pārvietošanu, patvēruma meklētāju uzņemšanu un izmitināšanu,  kā arī integrācijas pasākumus.

Personu atlases un pārvietošanas jomā rīcības plāns paredz ekspertu vizītes uz Itāliju un Grieķiju, patvēruma meklētāju atlases kritēriju un uzņemamo personu saraksta saskaņošanu, kā arī Latvijai vēlamā uzņemšanas grafika un modeļa saskaņošanu ar Grieķiju un Itāliju. Plānots, ka vizīšu laikā patvēruma meklētājiem tiks sniegta vispārēja informācija par Latvijas sociālās dzīves aspektiem, kultūru, valsts iekārtu, dzīvojošajām tautībām, reliģiju, likumiem, dabas apstākļiem un citiem būtiskiem jautājumiem. 

Patvēruma meklētāju uzņemšanas un izmitināšanas jomā rīcības plāns paredz patvēruma meklētājiem nepieciešamās dokumentācijas apstrādi,  izmitināšanu patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā (PMIC) "Mucenieki", papildus pagaidu uzņemšanas telpu piesaisti izmitināšanai un integrācijas pasākumu uzsākšanai, kā arī iespējamā multifunkcionālā centra izveidi Mucenieku ciemā, kurā būtu pieejamas telpas valodas apguvei un integrācijas pasākumiem. Plāns paredz arī iespēju saņemt sociālā dienesta, bibliotēkas, interešu izglītības, pirmskolas vecuma bērnu pieskatīšanas grupas un citus pakalpojumus. Minētais rīcības plāna virziens ietver personu nodrošināšanu ar pirmās nepieciešamības precēm, veselības aprūpes nodrošināšanu, bāriņtiesas pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētāju ģimenēm, drošības pasākumu nodrošināšanu un citas aktivitātes.

Savukārt integrācijas jomā rīcības plāns paredz latviešu valodas apmācību un plāna izstrādi, kas ietver saistību līguma noslēgšanu ar patvēruma meklētāju. Paredzēts sniegt palīdzību arī nodarbinātības jautājumos un dzīvesvietas atrašanā.  Lai veiksmīgāk integrētu bēgļus un ģimenes sabiedrībā, sadarbībā ar NVO un reliģiskajām organizācijām paredzēts piesaistīt brīvprātīgos un individuālos konsultantus.

Rīcības plāns paredz arī virkni pasākumu pēc lēmuma par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu patvēruma meklētājam, piemēram, vispārējās  izglītības nodrošināšanu nepilngadīgām personām valsts valodā, jauniešu profesionālās  izglītības ieguves nodrošināšanu profesionālās izglītības iestādēs, sociālā atbalsta nodrošināšanu un atbalstu mājokļa īrei. Lai motivētu uzsākt darba tiesiskās attiecības pēc iespējas ātrāk, darba grupa rosina nepārtraukt pabalsta izmaksu (viena gada ietvaros). 

Saskaņā ar padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bēgļi, Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats