29. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas:
Sākuma lapa » Sabiedrība » Premjere par KNAB konfliktu: Tam jāpieliek punkts
Premjere par KNAB konfliktu: Tam jāpieliek punkts
Autors: Apollo.lv / 11. februāris 2014, 12:25
Premjere Laimdota Straujuma (V) kopā ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru vērtēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Jaroslava Streļčenoka rīkojuma par Jutas Strīķes atbrīvošanu no amata trešo reizi, sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» sacīja Straujuma.


Straujuma vienojusies ar ģenerālprokuroru, ka Streļčenoka rīkojums tiks izvērtēts juridiski, un tad tiks lemts par tālāku rīcību, raksta Apollo.lv.

«Protams, būtu ļoti nepatīkami, ja premjeram trešo reizi būtu jāatceļ nekvalitatīvi sagatavots KNAB rīkojums.Tas liecinātu par KNAB juridiskajām spējām,» sacīja Straujuma.

Paralēli rīkojuma izvērtēšanai strādā Valsts kancelejas grupa, kas veic grozījumus KNAB regulējošajā likumdošanā, lai novērstu konfliktu, kas rodas divu struktūrvienību darbā.

«KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka un viņa vietnieces Jutas Strīķes starpā attiecības ir ļoti saspringtas un ir ļoti neērti - man personīgi un visai valstij skatīties, kā cilvēki, kam būtu jāapkaro korupcija, paši savā starpā strīdas un paralizē KNAB darbu. Tam ir jāpieliek punkts, un jo ātrāk, jo labāk,» sacīja Straujuma.

Jau ziņots, ka KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks trešo reizi atbrīvojis no amata savu vietnieci Jutu Strīķi.

Pērn 20.decembrī Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi. Savukārt iepriekšējais premjers Dombrovskis 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu.

14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, bet 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Tāpat viņš uzdeva nodrošināt komisijas izveidošanu biroja priekšnieka vietnieku novērtēšanai.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Jaroslavs Streļčenoks, KNAB, Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats