25. februāris,
Vārda dienas: Alma, Annemarija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Vienotība premjera amatam oficiāli izvirza Laimdotu Straujumu
Vienotība premjera amatam oficiāli izvirza Laimdotu Straujumu
Autors: Apollo.lv / 5. janvāris 2014, 21:22
«Vienotība» šovakar valdes sēdē premjera amatam oficiāli izvirzījusi zemkopības ministri Laimdotu Straujumu, vēsta Latvijas Televīzija.


Jau ziņots, ka Straujuma šovakar iestājusies partijā «Vienotība», mikroblogošanas vietnē «Twitter» raksta «Vienotības» Saeimas frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Edvards Smiltēns.

«Nupat, ar savu pievienošanos partijai, «Vienotību» padarīja vēl stiprāku Laimdota Straujuma,» vēsta politiķis.

Šovakar notiek «Vienotības» valdes sēde, kurā tiek lemts par jautājumiem, kas saistīti ar jaunās valdības veidošanu, raksta Apollo.lv.

Bērziņa preses sekretāre Līga Krapāne aģentūrai LETA šovakar sacīja, ka prezidents oficiāli vēl nav informēts par izvēlēto premjera amata kandidātu, un, kamēr šādas informācijas viņa rīcībā nebūs, par to netiks pausti arī nekādi komentāri.

Krapāne piebilda, ka patlaban prezidenta darba kārtībā arī nav tikšanās ar politiskajiem spēkiem, kuri viņu varētu informēt par savu premjera amata kandidāta izvēli, tomēr pastāv iespēja, ka grafiks mainīsies un šāda tikšanās tiks ieplānota. Tādā gadījumā par to tiks paziņots atsevišķi, norādīja prezidenta preses sekretāre.

Iekams partijas nebūs nākušas klajā ar konkrētu premjera kandidātu, par kuru panākta vienošanās, Valsts prezidents Andris Bērziņš komentārus par iespējamiem kandidātiem nesniegs, aģentūrai LETA sacīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1951.gada 24.februārī dzimusī Straujuma ir beigusi Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti, 1992.gadā viņa ieguvusi ekonomikas doktora grādu.

Pēc augstskolas beigšanas Straujuma strādājusi Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtā, SIA «Latvijas Datu centrs», kā arī vadījusi SIA «Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju un izglītības atbalsta centrs».

Kopš 1999.gada 16.novembra Straujuma strādāja par valsts sekretāra vietnieci Zemkopības ministrijā, bet no 2000.gada 9.oktobra līdz 2006.gada 31.decembrim viņa bija Zemkopības ministrijas valsts sekretāres amatā.

No 2007.gada janvāra līdz 2010.gada decembrim Straujuma ieņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāres amatu, bet no 2011.gada janvāra līdz oktobrim viņa bija ministrijas valsts sekretāra vietniece.

2011.gada 25.oktobrī Saeima apstiprināja Valda Dombrovska valdību ar Straujumu zemkopības ministres amatā. Toreiz Straujumu šim postenim bija virzījusi «Vienotība», lai gan viņa pati bija bezpartejiska.

LETA jau ziņoja, ka līdzšinējais premjerministrs Dombrovskis pērn 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata. Viņš paskaidroja, ka tādā veidā uzņemas politisko atbildību par Zolitūdes traģēdiju, kas prasīja 54 cilvēku dzīvības.

Pēc Dombrovska demisijas notika vairākas politisko konsultāciju kārtas, «Vienotība» divas reizes piedāvāja prezidentam savus premjera amata kandidātus, taču abas reizes Valsts prezidents Bērziņš tos noraidīja.

Prezidents informēja, ka gaidīs no partijām vienošanos par kādu premjera amata kandidātu, bet, ja līdz 7.janvārim to nesagaidīs, nāks klajā ar paziņojumu par savu izraudzīto kandidātu.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Laimdota Straujuma, Vienotība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats