04. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Daila, Veronika
Sākuma lapa » Sabiedrība » Vienotība pieprasa atcelt braukšanas maksas radikālo palielinājumu Rīgā
Vienotība pieprasa atcelt braukšanas maksas radikālo palielinājumu Rīgā
Autors: NRA.lv / 19. novembris 2013, 17:32
"Vienotības" un Nacionālās apvienības deputāti šodien pieprasīja sasaukt Rīgas domes ārkārtas sēdi, lai atceltu ievērojami palielināto "Rīgas satiksmes" tarifu.


7.oktobrī Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija atļāva "Rīgas satiksmei" no 1.janvāra palielināt braukšanas maksu sabiedriskajā transportā no 0,70 līdz 1,20 eiro jeb par 71%.

22.oktobrī "Vienotības" un Nacionālās apvienības deputāti jau pieprasīja par šo jautājumu lemt ārkārtas sēdē, bet domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs formālu iemeslu dēļ noraidīja iespēju šo jautājumu izskatīt domes sēdē.

"Vienotība" uzskata, ka braukšanas maksas palielināšana teju divas reizes ir politisks lēmums, kas nav pienācīgi argumentēts un par to pilna atbildība ir jāuzņemas Rīgas domes deputātiem. Balstoties uz Valsts pārvaldes iekārtas likumu, deputāti pieprasa par tarifu palielinājumu lemt Rīgas domes sēdē un noraidīt "Rīgas Satiksmes" ierosinājumu gandrīz divkārt palielināt biļešu cenas.

"Nedrīkst apstiprināt šādu radikālu biļešu cenu palielinājumu, pirms nav saņemts neatkarīgs, patērētāju intereses pārstāvošs atzinums par "Rīgas satiksmes" darbību un tās izmaksu pamatotību," uzskata Rīgas domes deputāts Pēteris Vinķelis.

"Jebkurā gadījumā pilna atbildība par šo būtisko lēmumu ir jāuzņemas deputātiem pašiem, nevis jāslēpjas aiz Domes izveidotās Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijas protokoliem," uzsver deputāts.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Nacionālās apvienība, Nils Ušakovs, Pēteris Vinķelis, Rīgas satiksme, Vienotība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats