04. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Daila, Veronika
Sākuma lapa » Sabiedrība » Aicina Rīgas domes vadību pārtraukt maldināt rīdziniekus
Aicina Rīgas domes vadību pārtraukt maldināt rīdziniekus
Autors: Apollo.lv / 16. oktobris 2013, 16:57
Rīgas domes (RD) vadība politisku apsvērumu vārdā  maldina rīdziniekus, norāda RD «Vienotības» frakcijas līderis Olafs Pulks.


Viņš uzsver, ka «Vienotība» atbalsta atlaides sabiedriskajā transportā un cita veida palīdzību sociāli mazāk aizsargātajiem rīdziniekiem, bet ir pret cenu celšanu sabiedriskajā transportā, kas pie tam ir balstīta uz ekonomiski nepamatotiem pašizmaksas aprēķiniem, raksta Apollo.lv.

«Pensionāri, skolēni, studenti, daudzbērnu ģimeņu pārstāvji, un citi sociāli mazāk aizsargāti iedzīvotāji nedrīkst zaudēt atlaides Rīgā, kā to draud «Saskaņas centrs» un «Gods kalpot Rīgai!»,» norāda Pulks, piebilstot, ka «Vienotības» deputāti ierosināja piešķirt skolēniem brīvbiļetes, ko tikai pēc diviem gadiem RD vairākums pieņēma kā savu priekšlikumu, «Vienotības» deputāti arī balsojuši par pensionāru braukšanu bez maksas.

«Vienotība» tāpat arī neatbalsta  RD vadības rosināto biļešu cenu celšanu līdz 1.2 eiro gan rīdziniekiem, gan citiem Latvijas iedzīvotājiem, ja netiktu  īstenots Latviju šķelošais plāns - diferencēt biļešu cenas pēc deklarētās dzīves vietas,» atzīmē Pulks.

Viņš uzsver, ka skaitlim, kuru Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) dēvē par «brauciena pašizmaksu», neesot nopietna ekonomiskā pamatojuma.

«Nedz Satiksmes un transporta lietu komitejā, nedz domes sēdē deputāti nesaņēma šo summu pamatojošus aprēķinus. Lai gan tas neizbrīna, jo līdzšinējā «Rīgas satiksmes» (RS) necaurspīdīgā saimnieciskā darbība rada bažas, vai pati RS vadība zina uzņēmuma ekonomiskos rādītājus,» saka Pulks, piebilstot, ka atbildē uz «Vienotības» deputātu vēstuli, RS vadība atzīst, ka operatīvi finananšu pārskati netiekot gatavoti.

«Aicinu RD vadību pārtraukt politisku apsvērumu vārdā maldināt rīdziniekus,» saka Pulks.

 Jau ziņots, ka RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) asi reaģējis uz «Vienotības» centieniem apstādināt biļešu cenas reformu galvaspilsētas sabiedriskajā transportā, kuru nesen atbalstīja domes deputātu vairākums.

««Vienotības» plāns nozīmē, ka rīdziniekiem nāksies maksāt 1,20 eiro, nevis 0,60 eiro par transporta biļeti. Un nekādu brīvbiļešu pensionāriem. Malači!»- tā Ušakovs komentē domes opozicionāru ieceri iesniegt Saeimā grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, lai apturētu domes pieņemtās cenu izmaiņas.

«Vienotība» šādā veidā plānojot atņemt Rīgas pensionāriem bezmaksas sabiedrisko transportu. «Var redzēt, ka «Vienotībai» patiešām rūp rīdzinieku labklājība,» ieceri komentē Ušakovs.

Kā ziņots, 7.oktobrī Rīgas domes deputātu vairākums atbalstīja biļešu cenu politikas reformu galvaspilsētas sabiedriskajā transportā, bet «Vienotības» frakcija balsoja «pret».
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Nils Ušakovs, Olafs Pulks, Rīgas dome, Vienotība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats