30. septembris, Sestdiena
Vārda dienas: Elma, Menarda
Sākuma lapa » Sabiedrība » Maizītis: Es neesmu ASV aģents
Maizītis: Es neesmu ASV aģents
Autors: www.apollo.lv / 25. aprīlis 2013, 9:56
Jaunievēlētais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) šefs Jānis Maizītis intervijā žurnālam «Ir» visnotaļ izvairīgi atbildējis uz jautājumiem, vairākkārt atsakoties komentēt politiskos procesus Latvijā, taču viņš pilnībā noraida baumas, ka būtu ASV aģents Latvijā.


Žurnāls Maizītim atgādina, ka daži politiskie spēki viņu uzskata par aģentu, kas ASV vēstniecībai savulaik ziņojis par notikumiem Latvijā, tomēr bijušais ģenerālprokurors to kategoriski noliedz.

«Es neesmu ASV aģents. Vēl strādādams izmeklēšanā, iestājos Tautas frontē ar vienu mērķi - lai atbalstītu Latvijas brīvības ideju. Tādas izmeklēšanas iestādes Latvijā bija divas - Cēsīs un Kuldīgā, kur toreizējie miliči bija Tautas frontē,» sacīja viņš.

Maizītis norāda, ka pagaidām nav gatavs analizēt politiskos procesus valstī, bet runājot par sabiedrības informēšanu saistībā ar drošības situāciju Latvijā, viņš norāda, ka valstī nesabruks demokrātijas pamati, ja kāds specdienesta vadītājs par maz būs atklāts publiski. «[..]Tieši otrādi - kā nodokļu maksātājs vēlos, lai mana valsts ir drošībā. Vienīgais, kas man nepieciešams, ir pārliecība, ka tiek izdarīts iespējami daudz un godprātīgi.»

Kā atzīst Maizītis – laiks rādīs, vai viņš, strādājot SAB, komentēs arī politiķu veikumu. «Šo mūsu sarunu arī kāds droši vien lasīs, analizēs, mēģinās saprast domu gājienu. Tā ka - spīdziniet, nekas nesanāks!»Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: aģents, ASV, Jānis Maizītis, SAB, Satversmes aizsardzības birojs

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats