04. jūnijs,
Vārda dienas: Elfrīda, Sindija, Sintija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Atstādinātā NVA direktore lūdz premjeru pārņemt disciplinārlietu
Atstādinātā NVA direktore lūdz premjeru pārņemt disciplinārlietu
Autors: NRA.lv / 22. februāris 2012, 18:03
No amata atstādinātā Nodarbinātības Valsts aģentūras direktore Biba Paševica iesniegumā premjerministram Valdim Dombrovskim lūdz atstādināt no disciplinārlietas izmeklēšanas pašreizējo izmeklētāju Labklājības ministrijas (LM) darbinieku Māri Knoku un lūdz premjerministru pārņemt lietas izskatīšanu. Šādu lūgumu B. Paševica izteikusi, jo viņai ir pamats uzskatīt, ka dienesta izmeklēšana notiek prettiesiski un neobjektīvi. B. Paševica arī atklāj, ka no LM puses piedāvāts uzraksīt atlūgumu.


Šodien B. Paševica iesniegusi Valsts kancelejā savu vēstuli ar paskaidrojumiem, kuros izklāsta savu vērtējumu, kāpēc, viņasprāt, izmeklēšana nenotiek tiesiski. B. Paševica nra.lv atzina, ka 16. februārī saņēmusi M., Knoka vēstuli, kurā norādits, ka viņai ir tiesības sniegt paskaidrojumus, taču tas esot jāizdara līdz 17. februārim. Ziņojums, kurā ir vairāk nekā 123 kontatējumi, ir apjomīgs, tāpēc B. Paševica uzskata, ka, lai iepazītos ar visiem faktiem, vajadzīgs ilgāks laiks. To viņa nākamajā dienā norādījusi M. Knokam un lūgusi pagarināt šo termiņu, kā arī lūgusi ļaut iepazīties ar visiem LM dokumentiem, uz kuriem ir atsauces ziņojumā. Pēc vairākām dienām saņemta ziņa M. Knoka, kurā B. Paševicas lūgums noraidīts, uz ko viņa atkal atbildējusi ar lūgumu noteikt saprātīgu termiņu paskaidrojumu sniegšanai. “Manis aprakstītie fakti liecina, ka izmeklēšnas process ir neobjektīvs, nepilnīgs, tendenciozs un ir uzstādījums visiem līdzekļiem panākt man nebvēlīgu lēmumu,” teikts iesniegumā.

Nra.lv jau rakstīja, ka pati disciplinārlietas izmeklēšana ir pagarināta līdz marta vidum, tas ir, par mēnesi. “Es uzskatu, ka man tomēr jāredz informācija, uz kuras balstoties ir izdarīti visi secinājumi ziņojumā, jo tur secinātais ir komplicēts, ir vairākas atsauces uz dokumentiem, kuri man nav pieejami,” nra.lv atzina B. Paševica.

Tāpat B. Paševica apstiprināja, ka viņai piedāvāts uzrakstīt atlūgumu. Tas esot paziņots caur starpniekiem un jau 3. februārī viņai bija jādod atbilde. “Ja es aiziešu pati no darba, kur, kā uzskatu neesmu pieļāvusi tādus pārkāpumus, kādus man piedēvē, es atzīšu savu vainu, taču es vēlos, lai viss notiek godīgi,” teica B. Paševica.

Nra.lv rakstīja, ka NVA vadītāja uz laiku atstādināta no amata ar labklājības ministres rīkojumu, jo, pēc ministrijas aplēsēm, NVA šogad varētu rasties 180 000 latu liels iztrūkums atalgojuma fondā.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Biba Paševica, Labklājības ministrija, NVA

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats