16. jūlijs, Otrdiena
Vārda dienas: Estere, Hermīne
Sākuma lapa » Sabiedrība » NVA: Šogad nav pieredzēts vasarai raksturīgais bezdarba līmeņa kritums
NVA: Šogad nav pieredzēts vasarai raksturīgais bezdarba līmeņa kritums
Autors: BNA / 20. augusts 2015, 10:32
Šovasar nav pieredzēts sezonai raksturīgais bezdarba līmeņa un bezdarbnieku skaita samazinājums, šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.


Viņa atzina, ka bezdarba dati šovasar ir atšķirīgi, jo nav pieredzēts vasarai raksturīgais bezdarba līmeņa un bezdarbnieku skaita samazinājums, norādot, ka reģistrētā bezdarba līmenis valstī saglabājas nemainīgs un jūlija beigās tas bija 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita.

Vērtējot iemeslus, kāpēc bezdarbs nav samazinājies, Kalvāne norāda, ka tas skaidrojams ar tautsaimniecībā notikušo, tai skaitā problēmām Liepājas pusē, tai skaitā "Liepājas Metalurgs" situāciju, gan problēmām zivsaimniecības nozarē.

"Darba tirgus vistiešākajā mērā ataino to, kas notiek Latvijas tautsaimniecībā," pauda Kalvāne.

NVA direktore norādīja, ka šobrīd NVA reģistrēti vismaz 6000 brīvu darbavietu, taču ir dažādi faktori, kāpēc valstī tomēr saglabājas tik liels bezdarbnieku īpatsvars.

Šī gada jūlija sākumā NVA uzskaitē bija 80 688 bezdarbnieki, bet jūnija beigās – 80 671 bezdarbnieks. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 17 cilvēkiem.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis jūlijā bija Rīgas reģionā – 5,4%, bet augstākais Latgales reģionā – 18,5%. Kurzemes reģionā reģistrētā bezdarba līmenis jūlija beigās bija 10,9%, Vidzemē – 9,4% un Zemgalē – 8,1%.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bezdarba līmenis, bezdarbnieku skaits, Inese Kalvāne, NVA

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats