19. jūlijs, Piektdiena
Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Ventspils brīvostā kravu apgrozījums februārī palielinājies par 7%
Ventspils brīvostā kravu apgrozījums februārī palielinājies par 7%
Autors: NRA.lv / 6. marts 2013, 18:17
2013.gada februārī Ventspils brīvostā pārkrauts par 7% vairāk kravu nekā pagājušā gada februārī, sasniedzot 2,5 miljonus tonnu, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.


2013.gada pirmajos divos mēnešos Ventspils brīvostā pārkrauti 5,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 104 tūkstošiem tonnu jeb 2% vairāk nekā pagājušā gada pirmajos divos mēnešos.

„Gada sākums Ventspils brīvostā ir veiksmīgs, jo plānotais gada apjoms tiek apsteigts par 716 tūkstošiem tonnu, tomēr šo gadu kopumā Ventspils brīvostas valde prognozē piesardzīgi un mūsu apsvērumi par pasaules ekonomiskās situācijas iespējamo negatīvo ietekmi uz ostu kravu apgrozījumu nav zuduši,” informē A.Lembergs, uzsverot, ka „ ir gandarījums par veiksmīgo termināļu darbību līdz šim, katra pārkrautā kravas tonna dod ienākumus ne tikai pašam terminālim, bet arī brīvostas pārvaldei ostas infrastruktūras attīstībai. Virs plāna pārkrautās kravas varētu ostas budžetam papildus dot līdz pat 300 tūkstošiem latu un visi šie līdzekļi tiks izlietoti ostas Investīciju programmas īstenošanai, ES fondu finansēto projektu līdzfinansējumu segšanai.” 2013.gada budžetā Investīciju programmas realizācijai paredzēti vairāk kā 26 miljoni latu. Šogad, izmantojot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, Ventspils brīvostā tiks būvēta 12. piestātne, kur būs jauns universālo kravu terminālis, un turpinās sauskravu termināļa celtniecība starp abiem Ventas tiltiem Ventas kreisajā krastā, kur pārcelsies kokmateriālu pārkraušanas terminālis. Līdz ar to papildus platības attīstībai iegūs gan kokmateriālu pārkraušanas terminālis, gan ģenerālo kravu terminālis „Noord Natie Ventspils Terminals”, kura teritorijā šobrīd līdz jaunā termināļa uzcelšanai strādā kokmateriālu pārkraušanas terminālis. Šie projekti nākotnē varētu dot papildus apmēram vienu miljonu tonnu kravu apgrozījuma. Tiek veikta pirmā muliņa demontāža, lai varētu attīstīt „Baltic Coal Terminal” otro kārtu un palielināt apgrozījumu par vēl līdz pat 5 miljoniem tonnu. Turpinot attīstīt rūpniecisko sektoru, šogad tiks pabeigta SIA „Eurolcds” šķidro kristālu attēlu veidošanas tehnoloģiju rūpnīca. Tāpat Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu šogad turpina uzlabot ostas un līdz ar to visas pilsētas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām. 2012.gadā Ventspils brīvostas teritorijā atklātas divas jaunas metālstrādes rūpnīcas: SIA „Malmar Sheet Metal” un SIA „Ventspils metināšanas rūpnīca”. Atsākta māju moduļu ražotne Ventspilī ēkā, kur savulaik ražošanu bija spiesti pārtraukt SIA „Bau How”, tagad šo nozari attīsta SIA „Heimdal Skonto Latvija”, kas šobrīd gatavo pirmo eksporta pasūtījumu. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem apstrādes rūpniecības produkcijas izlaides apjoms Ventspilī 2012.gadā palielinājies par 30%, kas ir augstākais rādītājs Latvijā, kamēr Latvijā kopumā apstrādes rūpniecības produkcijas izlaides apjoms palielinājies par 12%.

Četri no desmit Ventspils brīvostas termināļiem 2013.gada divos mēnešos palielinājuši kravu apgrozījumu attiecībā pret pagājušo gadu. Kravu pieaugums bijis AS „Ventbunkers” – par 24%, AS „Baltic Coal Terminal” – par 22%, AS „Ventspils tirdzniecības osta”- par 4%, SIA „Ventamonjaks serviss” – par 16%. Savukārt sliktāki rezultāti nekā pagājušā gada divos mēnešos bija AS „Kālija parks” – mīnus 44%, AS „Ventspils Grain Terminal” – par 36% mazāk, SIA „Ventspils Nafta termināls” – par 1%, SIA „Ventall Termināls” - par 18%, SIA „Ventplac” – par 30%, SIA „Noord Natie Ventspils Terminals” – par 4%.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Aivars Lembergs, Ventspils, Ventspils brīvosta

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats