16. jūnijs,
Vārda dienas: Justīne, Juta
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » VID valsts amatpersonām uzrēķinājis nodokļu parādus un soda naudas pusotra miljona apmērā
VID valsts amatpersonām uzrēķinājis nodokļu parādus un soda naudas pusotra miljona apmērā
Autors: Apollo.lv / 13. maijs 2012, 23:12
Valsts ieņēmumu dienests (VID) pēdējotrīs gadu laikā valsts amatpersonām auditos uzrēķinājis nodokļu parādus un soda naudas pusotra miljona latu apmērā, šovakar vēsta LTV raidījums «De facto».


Kā ziņo raidījums, kopš 2010.gada VID redzeslokā kopā nonākušās 3 275 valsts amatpersonas, no kurām 357 veiktas izdevumu atbilstības ienākumiem analīzes. Savukārt 66 amatpersonām veikti nodokļu auditi, kuri beigušies ar uzrēķiniem par nenomaksātiem nodokļiem, soda un kavējuma naudām kopā 1 589 517,03 latu apmērā. VID arī nav atzinis amatpersonu deklarācijās norādītos skaidrās naudas uzkrājumus 183 574,54 lstu apmērā.

No iepriekš minētajām amatpersonām auditus šogad piedzīvojušas 13 valsts amatpersonas, kam veikts uzrēķins 242 270,89 latu apmērā, savukārt nav atzīti skaidrās naudas uzkrājumi 40 285,79 latu apmērā.

Kuru kandidātu vai amatpersonu finanses iespējams nav līdz galam tīras, VID neatklāj, to pārbaužu stadijā likums liedzot. VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Ināra Pētersone raidījumam atzinusi, ka tieši valsts amatpersonas esot tās, kuru ienākumu legalitāti dienests pārbauda īpaši rūpīgi. Un ja deklarācijās norādīti lieli skaidrās naudas uzkrājumi, aizdevumi privātpersonām un tādi pat parādi, kuri radušies aizņemoties naudu no fiziskām personām vai uzņēmumiem, risks nokļūt zem pārbaudes lupas, esot īpaši liels. Šogad pirmo reizi arī jāpierāda skaidrās naudas esamība, to ieskaitot bankas kontā.

Rezultātā arī VID secinājis, ka amatpersonas deklarācijās norāda aizvien mazākus skaidrās naudas uzkrājumus.

«Pastiprināti kā riski ir tieši skaidrā nauda un šie aizdevumi starp fiziskām un juridiskām personām, jo mūsu pieredze liecina,ka tie ir tie riska momenti, kur tās naudas reāla plūsma nav bijusi, bet uz priekšdienām, lai varētu nodrošinātu, atmazgāt kaut kādu naudu, kā tautā saka,» sacīja Pētersone.

«De facto» arī vēsta, ka zem pastiprinātas lupas nonākuši arī uz pašreizējo 11.Saeimu kandidējušās personas, kas pirms vēlēšanām arī iesniedza kandidāta deklarāciju. No 1092 kandidātiem nodokļu auditu jau piedzīvojuši četri 11.Saeimas vēlēšanu kandidāti. Viņiem kopā veikts uzrēķins 88 930,19 latu apmērā un nav atzīti skaidras naudas uzkrājumi 47 256,04 latu apmērā, raksta Apollo.lv.

«De facto» gan norāda, ka ar šiem auditiem 11.Saeimas vēlēšanu kandidātu pārbaude nebeigsies, jo VID šogad plāno pārbaudīt vēl 12 pašreizējā sasaukuma kandidātus. 


Diskusija par rakstu (0) , Ināra Pētersone, Nodokļi, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats