18. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Ēriks, Inese, Inesis
Sākuma lapa » Sabiedrība » Pēdējo gadu laikā atlaisti vairāk nekā 50 VID darbinieku
Pēdējo gadu laikā atlaisti vairāk nekā 50 VID darbinieku
Autors: BNA / 2. marts 2016, 8:49
Vairāk nekā divu gadu laikā no darba Valsts ieņēmumu dienestā (VID) atbrīvoti teju 50 negodprātīgi darbinieki, trešdien intervijā Latvijas Radio atzina VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.


Pašlaik Valsts ieņēmuma dienestā identificēti 173 darbinieki, kuru ienākumi šķiet aizdomīgi un viņus rūpīgāk vērtēs iestādes iekšējā drošības daļa. Vienlaikus Pētersone atzīst, ka šis nav pirmais gadījums, kad dienests cīnās ar negodprātīgiem darbiniekiem, skaidrojot, ka kopš viņas atrašanās pie VID vadības atbrīvoti vairāk nekā 50 darbinieki.

“Manā vadīšanas laikā mēs klusām, lēnām, neafišējot esam atbrīvojuši vairāk nekā 50 darbiniekus. Tie ir dažāda līmeņa darbinieki, un daudzos gadījumos vēl notiek tiesvedība,” skaidroja Pētersone.

VID vadītāja pērn uzdevusi iestādes Kontroles pārvaldei salīdzinot VID uzkrāto informāciju ar darbinieku iesniegtajām deklarācijām. Septembrī tika identificētas 173 personas, informācija par kurām nodota vērtēšanai iekšējai drošības daļā. Vienlaikus viņa nevēlas to dēvēt par sarakstu ar izraidāmajiem darbiniekiem, skaidrojot, ka galvenais uzdevums bija izvērtēt darbinieku aktīvus un pārliecināties, ka nepastāv aizdomas par korupciju.

Runājot par nākotni un veidiem, kā valsts pārvalde varētu vienkāršāk atbrīvoties no negodprātīgām amatpersonām, Pētersone rosina ieviest iespēju tās atlaist, ja konstatēts interešu konflikts un nepatiesas ziņas deklarācijās, kā arī noteikt stingrāku deklerāciju pārbaudi.

Foto: FacebookDiskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats