20. jūnijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krievijas likumdevējs aicina pilnībā apturēt gaisa satiksmi starp Krieviju un Turciju
Krievijas likumdevējs aicina pilnībā apturēt gaisa satiksmi starp Krieviju un Turciju
Autors: Ilze Ivanova / 25. novembris 2015, 10:31
Krievijas Valsts domes vadītājs Nikolajs Ļevičevs lūdzis Federālo gaisa transporta aģentūru nekavējoties pārtraukt visus lidojumus uz Turciju sakarā ar paaugstināto teroristu uzbrukumu risku.


"Es aicinu jūs apsvērt iespēju nekavējoties aizliegt visu gaisa satiksmi starp Krieviju un Turciju, kas ilgs līdz tiks veikti visaptveroši pasākumi, lai novērstu jebkādus iespējamos terorisma draudus Turcijas lidostās," teikts Ļevičeva vēstulē, kas adresēta Federālajai gaisa transporta aģentūrai.

Politiķis uzsvēris, ka Turcijas aviokompānija "Turkish Airlines" pašlaik apkalpo veselu virkni lidostu, kas atrodas paaugstinātu terorismu draudu zonās. Tās pašas lidostas tiek izmantotas, lai nosūtītu lidmašīnas uz dažādām Krievijas pilsētām.

"Tā kā pašreizējā Turcijas varasiestādes attieksme pret Islāma valsts teroristu grupām diez vai var vērtēt kā negatīvu, pastāv risks, ka teroristi varētu iefiltrēties Turcijas lidostās, kas varētu apdraudēt Krievijas lidmašīnas," rakstīts deputāta vēstulē.

Vēstule tika publiskota drīz pēc otrdien notikušās avārijas, kurā Turcija netālu no Sīrijas robežas notriekusi Krievijas militāro lidmašīnu, jo tā pārkāpusi savu gaisa telpu.

Militārās amatpersonas norādījušas, ka lidmašīna notriekta ar turku iznīcinātāju F16. Tiek atzīmēts, ka lidmašīnas pilots pirms notriekšanas brīdināts par Turcijas gaisa telpas pārkāpšanu. Vienlaikus Krievija noliedz Turcijas apgalvojumus, ka lidmašīna pārkāpusi savu gaisa telpu.

Pēc notikušā NATO nācis klajā ar paziņojumu, ka pēc Turcijas lūguma rīkos ārkārtas sanāksmi, lai apspriestu šo incidentu. Krievijas prezidents Vladimirs Putins uz to reaģējis asi, brīdinot, ka notikušajam būs nopietnas sekas Maskavas attiecībās ar Turciju.

Viņš ieteica krieviem neapmeklēt Turciju, norādot, ka terorisma draudi nav mazāki kā Ēģiptē, kur pagājušā mēnesī katastrofu piedzīvoja krievu pasažieru lidmašīna. Aicinājumam izvairīties no braucieniem uz Turciju pievienojās arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs

Kā zināms, pagājušā mēnesī Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis dekrētu, kas nosaka pagaidu aizliegumu pasažieru lidojumiem no Krievijas uz Ēģipti. Prezidenta lēmums saistīts ar lidmašīnas “Kogalimavia” katastrofu, kurā dzīvību zaudēja 224 pasažieri, no kuriem lielākā daļa bija Krievijas tūristi.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: gaisa satiksme, Krievija, Nikolajs Ļevičevs, Turcija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats