23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krievija varētu papildināt embargo sarakstu
Krievija varētu papildināt embargo sarakstu
Autors: BNA / 28. augusts 2015, 10:28
Krievija nepieciešamības gadījumā varētu paplašināt aizliegto pārtikas produktu sarakstu, paziņojis Kremļa ekonomisko jautājumu padomnieks Arkādijs Dvorkovičs.


"Attiecīgos gadījumos, ievērojot pašreizējo pārtikas embargo, Krievija var paplašināt preču sarakstu," paziņoja Dvorkovičs.

Vienlaikus gan premjerministra vietnieks atzīst, ka nevēlas paplašināt sarakstu, taču saraksts jebkurā gadījumā saskaršoties ar dažām, nelielām izmaiņām. Tajā pašā laikā viņš gaida Krievijas sankciju samazināšanos, ja no Rietumvalstu puses tiks vājināti ierobežojošie pasākumi.

"Valdība analīzēs katras valsts ietekmi kā atsevišķu gadījumu," sacīja Dvorkovičs.

Pirms nedaudz vairāk kā par gadu, Krievija paziņoja par pārtikas embargo Rietumvalstīm, tādējādi atriebjoties par virkni ASV un Eiropas Savienības (ES) sankcijām par Maskavu sakarā ar tās lomu Ukrainas konfliktā.

Neskatoties uz vairākiem mēģinājumiem, Krievijai nav pilnībā izdevies aizstāt importa pārtikas produktus, kas aizliegti saskaņā ar embargo. Vienlaikus gan Krievija turpina meklēt iespējas sarakstā iekļaut vēl vairākus aizliegtus pārtikas produktus no tām valstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu.

Pēdējā laika Krievija lēmusi aizliegt dažādus produktus no valstīm, tai skaitā Polijas, Nīderlandes un Baltijas valstīm. Kā arī embargo sarakstā iekļāvusi vēl piecas, jaunas valstis, tai skaitā Albāniju, Melnkalni, Islandi, Lihtenšteinu un Ukrainu.

Jau vēstīts, ka atbildot uz Rietumvalstu sankcijām, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.Diskusija par rakstu (0) , Arkādijs Dvorkovičs, Krievija, pārtikas embargo, sankcijas

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats