23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Ukraina Krievijai atmaksās gāzes parādu no valsts valūtas un zelta rezervēm
Ukraina Krievijai atmaksās gāzes parādu no valsts valūtas un zelta rezervēm
Autors: BNA.LV / 4. novembris 2014, 12:57
Ukraina Krievijai parādus par gāzi segs no valsts valūtas un zelta rezervēm, pavēstījusi Ukrainas Centrālās bankas vadītāja Valērija Gontareva.


Ukraina par šādu lēmumu vienojās arī ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF).

Gontareva ziņoja, ka nauda Krievijas gāzes rūpniecības koncernam “Gazprom” tiks pārskaitīta jau drīzumā, jo Centrālajai bankai ir pietiekami līdzekļi, lai laicīgi atmaksātu parādu. Pirmo iemaksu Ukrainas Centrālā banka Krievijai veiks 1,5 miljardu dolāru apmērā.

Jau ziņojām, ka Krievija piekrita Ukrainai ziemas periodā piegādāt dabasgāzi, tādējādi nodrošinot to arī Eiropas Savienībai, transportējot dabasgāzi caur Ukrainas teritoriju.

Savukārt Ukraina piekrita Krievijai atmaksāt sakrājušos gāzes parādus, turklāt maksāt par šī gada gāzes piegādēm priekšapmaksā.

Ukrainas un Krievijas enerģētikas ministri vienojās, ka Ukraina līdz šī gada beigām maksās 378 dolārus par 1000 kubikmetriem gāzes, taču 2015. gada pirmajos trīs mēnešos 365 dolārus par 1000 kubikmetriem.

ES enerģētikas komisārs Ginters Etingers pastāstīja, ka noslēgtā vienošanās ir spēkā līdz 2015. gada marta beigām, un līdz tam Ukrainai ir jāatmaksā Krievijai 3,01 miljardi dolāru no parāda.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: gāze, Krievija, Ukraina, zelts

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats