23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Starp Krieviju, Ukrainu un ES noslēgta vienošanās par gāzes piegādēm
Starp Krieviju, Ukrainu un ES noslēgta vienošanās par gāzes piegādēm
Autors: BNA.LV / 31. oktobris 2014, 16:05
Krievija, Ukraina un Eiropas Savienība (ES) panākušas savstarpēju vienošanos un Briselē parakstījušas līgumu par gāzes piegādēm.


Krievija piekrita Ukrainai ziemas periodā piegādāt dabasgāzi, tādējādi nodrošinot to arī ES, transportējot dabasgāzi caur Ukrainas teritoriju.

Savukārt Ukraina piekrita Krievijai atmaksāt sakrājušos gāzes parādus, turklāt maksāt par šī gada gāzes piegādēm priekšapmaksā.

Ukrainas un Krievijas enerģētikas ministri vienojās, ka Ukraina līdz šī gada beigām maksās 378 dolārus par 1000 kubikmetriem gāzes, taču 2015. gada pirmajos trīs mēnešos 365 dolārus par 1000 kubikmetriem.

ES enerģētikas komisārs Ginters Etingers pastāstīja, ka noslēgtā vienošanās ir spēkā līdz 2015. gada marta beigām, un līdz tam Ukrainai ir jāatmaksā Krievijai 3,01 miljardi dolāru no parāda.

ES loma parakstītajā līgumā ir galvošana Ukrainas gāzes iepirkumiem no Krievijas, kā arī palīdzības sniegšana Ukrainai parādu atmaksā.

Eiropas Komisija (EK) atklāja, ka Ukrainai tuvāko divu mēnešu laikā ir ieplānots no Krievijas iegādāties četrus miljonus kubikmetrus gāzes.

EK prezidents Žozē Manuels Barrozu pauda savu prieku par divu dienu ieilgušo sarunu noslēgumu, jo vienošanās ir svarīgs solis kopējai enerģētikas drošībai Eiropā, jo ir garantēts, ka cilvēki šoziem nepaliks bez siltuma.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Krievija, Ukraina

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats