23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Ziņas pasaulē » Krimas parlaments pieņem lēmumu par pievienošanos Krievijai
Krimas parlaments pieņem lēmumu par pievienošanos Krievijai
Autors: IR.lv / 6. marts 2014, 12:53
Krimas Augstākā padome ceturtdien pieņēmusi principiālu lēmumu par iekļaušanos Krievijas Federācijas sastāvā kā federācijas subjekts, paziņoja Krimas valdības vadītāja vietnieks Rustams Temirgalijevs.


Iepriekš viņš paziņoja, ka 16.martā notiks referendums par Krimas status, vēsta LETA/ITAR-TASS.

Referendumā pussalas iedzīvotājiem uzdos atbildēt uz jautājumu, vai viņi grib palikt Ukrainas sastāvā vai arī pievienoties Krievijai, raksta IR.lv.

Kā paziņoja Temirgalijevs, referendumā tiks uzdoti divi jautājumi. "Pirmais - vai jūs atbalstāt Krimas iekļaušanos Krievijas Federācijas sastāvā kā federācijas subjektu. Otrais - vai jūs esat par Krimas 1992.gada konstitūcijas atjaunošanu," sacīja Temirgalijevs.

Sākotnēji referendums bija plānots 25.maijā, tad tas tika pārcelts uz 30.martu.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks ceturtdien pirms tikšanās ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderiem paziņoja, ka Krievija palielina spriedzi Krimā.

Viņš uzsvēra, ka Kijeva vēlas rast politisku risinājumu, tāpēc "tagad tas ir atkarīgs no Krievijas, vai tā vēlas izbeigt šo konfliktu (..) vai arī nevēlas, un tā grib palielināt spriedzi, kā viņi to darījuši pēdējo stundu laikā", pēc tikšanās ar Eiropas Parlamenta (EP) prezidentu atzina Jaceņuks.

Nogremdē kuģus

Tikmēr Krievijas armijas karavīri naktī Krimas dziļākajā ezerā Donuzlavā uzspridzinājuši un nogremdējuši savus kuģus "Očakovs" un "Šahters", vēsta UNIAN.

Tas tiekot darīts, lai bloķētu kuģu ceļu uz Melno jūru tiem Ukrainas kuģiem, kuri bazējas Novoozernajā.

Kā informē UNIAN, Donuzlava ezers ir pats dziļākais Krimas ezers un lielākais Melnās jūras rajonā. Tas atdala pussalas vienu daļu no Krimas.

Tikmēr ukraiņu aģentūra ziņo, ka Melnās jūras akvatorijai tuvojas ASV aviācijas bāzes kuģis „Džordžs Bušs", kura uzdevums ir pastiprināt drošību reģionā.

Krievija kopš piektdienas faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas.

Kijeva jebkādus Krimas mēģinājumus rīkot referendumu pasludinājusi par nelikumīgiem, taču tajā pat laikā Krievijas Valsts domē iesniegts likumprojekts, kas paredz atvieglot kārtību, kādā valstij pievienojamas jaunas teritorijas.

Likumprojekts paredz, ka par pietiekamu aneksijas pamatu uzskatāma "tautas gribas izteikšana", kas, piemēram, izpaudusies referendumā.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Krievija, Krima, Ukraina

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats